Uudised/Testid

Ülevaateid uudistoodetest ja tootetestidest jaanuar-veebruar 2012

Onkyo TX-NR414Allpoololevate uudisnupukeste näol võtame kokku 2012 aasta esimestel kuudel välja kuulutatud või siis meile müüki jõudnud tooted, ilmunud tootetestid ja artiklid või lihtsalt muud sorti audio-video tehnikasse puutuva, mis sel ajavahemikul meile silma on jäänud ja teie, kui ostjate elu lihtsamaks või huvitavamaks võiks teha.
Leiate siit infot NADi uute Digital Masters sarja toodete kohta ja Onkyo juba kevadel müüki tulevate 2012 mudeliaasta kodukinoressiiverite lühitutvustuse. Aga se ei ole veel kõik - võtame ette seliste helitehnika väljaannete, nagu Stereophile, Hi-FI Choice, Home Cinema Choice, Home Theatre ja What Hi-FI? jaanuari ja veebruari numbrid ja teeme ülevaate nende testides ja ülevaadetes kajastatud toodetest. Ja neid tooteid on üle 100!! Enamus testivõitjatest on kusjuures meil ka müügis :)
Uudiseid lisandub jooksvalt. Head lugemist!


1. Alustame uute mudelitega NAD-ilt. Nimelt on nende Masters nime kandev tippmudelite seeria saamas täiendust mitme täiesti uue ja uuendusliku mudeli näol: NAD M50 Digital Music Player, NAD M51 Direct Digital DAC ja NAD M52 Digital Music Vault. Neist nüüd veidi lähemalt.

M50 Digital Music Player kombineerib vanamoodsa CD-mängija kaasaegsete formaatide ja ühendustega. Ja moodustab nii keskuse, mis mängib muusikat nii tavalisi CD-plaatidelt, USB-pessa ühendatud mäluseadmetelt, erinevatelt võrku (nii kaabliga kui ka Wi-Fi abil) ühendatud seadmetelt kui ka interneti raadiojaamu. Lisaks CD-plaatide mahamängimisele on see seade suuteline neid ka rippima ja saatma andmed edasi NAD M52 Digital Music Vault seadmesse. Dekodeeritavad failiformaadid on FLAC, ALAC, MP3, WMA, AAC ja Ogg. Integreeritud DAC toetab maksimaalselt 24 Bit 192 kHz andmeid. Ühendustest on seade varustatud Ethernet, Wi-Fi, kahe USB sisendiga. Väljunditest on olemas pea kõikvõimalikud digitaalsed ühendused: HDMI, optiline, koaksiaalne ja ka AES/EBU XLR-liides. Lisaks veel seadme juhtimist hõlbustavad RS232 port ning IR ja 12V trigerid.
NAD M50 jõuab müügile kevadkuudel. Orienteeruv hinnaklass 2000-2200€
Lisainfo: NADi tooteleht

NAD M50 NAD M50

M51 Direct Digital DAC ühendab endas 24-bit/192 kHz (sisemiselt 35 Bit 844 kHz) DAC-i ja digitaalset eelvõimendit. Seejuures kasutatav Direct Digital Amplifier tehnoloogia leidis esimest korda kasutust NAD M2 võimendis. Tänu erinevatele eriti täpselt teostatavatele konverteerimistele ja filtreerimistele, digitaalsele DSP-tehnoloogial töötavale helivaljuse reguleerimisele ja kogu seadme peale ainsa analoog-heli trakti osaks oleva puhtalt A-klassis töötavale võimendi-osale on tulemuseks enneolematult müravaba ja täiesti digitaalsetest "jääkidest" puhas helisignaal. Sellest räägivad ka tehnilised näitajad: signaali/müra suhteks on sel seadmel 125 dB ja kanalite eraldatuseks 115 dB.
Sisendite-väljundite osas on see seade varustatud külluslikult: sisenditest on esindatud SPDIF, AES/EBU XLR, optiline ja koaksiaalsed ühendused, lisaks veel ka uusim heliliides - USB Audio Class 2, mis toetab ka juba signaalisagedust 192kHz (24-bit) (tavalise USB liidese 96kHz asemel). Olemas on ka kaks HDMI sisendit ja väljund (koos 3D videosignaali läbilaskega, mitmekanalist heli siiski ei dekodeerita). Väljunditest on olemas XLR- ja RCA-analoogliidesed.
Lettidele jõuab see seade 2012 aasta kevadel, orienteeruvaks hinnaklassiks ~2000€.
Lisainfo: NADi tooteleht

NAD M51 NAD M51

M52 Digital Music Vault kujutab endast 3TB suurust RAID5 kettamassiivi digitaalsete muusikafailide säilitamiseks ja taasesitamiseks.
Müügiletuleku aeg kevad 2012, orienteeruv hinnaklass 2100-2300€

NAD M52


2. Jätkame NADi toodetega ja vaatame veidi lähemalt selle aasta alguses müügile jõudnud uusi mudeleid.

NAD Viso 1NAD VISO 1 Wireless Digital Music System on disain-muusikakeskus/iPod dokk, mis saanud suuri mõjutusi juba mitu aastat selliste seadmete turul trooninud B&W Zeppelinilt/Zeppelin Airilt. Küll mitte nii voolujoonelise disainiga dokk on oma sisemuselt ometi väga tähelepanuväärne ja täis tipptehnoloogiat.
Omamata tuge Apple'i wireless-heliprotokollile Airplayle kasutab NAD Viso 1 selleks hoopis bluetooth aptX tehnoloogiat ja seeläbi võimaldab juhtmevabat muusika striimimist pea kõikidest kaasaegsetest (nuti)telefonidest, olgu need siis toodetud Apple'i, Samsungi, HTC, Nokia või mõne muu tootja poolt.
Suurepärase helikvaliteedi eest kannab hoolt juba eelpool uudistes ära mainitud NAD Digital Masters sarja seadmetest pärit 35 bit/844kHz NAD Direct Digital DAC koos täisdigitaalse võimendiosaga. Kõlarite poole eest vastutasid NADiga samasse gruppi kuuluvad PSB insenerid ja tegid seda auga - kasutades bi-ampingut ja digitaalseid filtreid saadi tulemuseks sellise seadme jaoks võimatuna tunduda võiv sageduskarakteristik 33Hz – 28kHz (-6dB).
Lisaks iPod doki ja bluetooth-sisenditele on seal seadmel ka optiline digitaalne sisend (kuni. 96 KHz PCM). Dokki ühendatud Apple'i seadmete puhul saab nende poolt väljastatavat videosignaali suunata läbi komponent-liidese edasi välisele videoseadmele. Tarkvarauuenduste jaoks on olemas ka USB-liides, mugavaks kasutamiseks kaugjuhtimispult ja ka seadme peal on olemas signaaliallika valimisketas.
Muud parameetrid:
NAD Viso 1Võimsus: 80W (50W subwoofer + 2x15W parem ja vasak kanal)
Kõlarielemendid 2 x 2,75” full-range elementi koos alumiinium-kõrgsageduselementidega, 5,75” subwoofer.
Mõõtmed: 480x261x300 mm (LxKxS). Kaal: 5,6 kg.
Soovitatav hind sellel seadmel on 649€, meie soodushind hetkel 599€.!

Lisainfo:
NAD tooteleht: LINK
What Hi-FI? ***** ülevaade LINK
Rohkem ülevaateid ja infot juba saadud auhindade kohta leiab siit: LINK


3. Onkyo 2012 mudeliaasta odavama- ja keskmise hinnaklassi kodukinoressiiverid on nüüd välja kuulutatud ning eeldatavad hinnad/tarneajadki teada!
Onkyo TX-NR616TX-SR313, TX-NR414, TX-NR515 ja TX-NR616 käivad eelmise aasta Onkyo mudelite jalajälgedes pakkudes väga head heli ja suurepärast hinna/kvaliteedisuhet. Lisandunud on ka mõned tehnilised uuendused, nagu 4K video tugi, InstaPrevue tehnoloogia ja MLH/HDMI liides.
Meie suurim tähelepanu osaliseks saab keskklassi populaarseima ressiiverimudeli Onkyo TX-NR järglane TX-NR616, mis võrreldes oma eelkäijaga pole välimuselt pea üldse muutunud (sama kehtib ka teiste uudismudelite kohta), ent sisemuses peidab pisikesi parandusi ja uusi tehnoloogiaid.
Allpool väike võrdlus mudelite vahel: TX-NR609 vs TX-NR616:
* Lisandunud on 5W väljundvõimsust igasse kanalisse (kokku nüüd 165W/kanal)
* Lisandunud on 2 HDMI sisendit (kokku nüüd 8)
* Esipaneelil asuv HDMI liides on saanud MLH (Mobile High-Definition Link) toe. MLH on mõeldud edastama nutitelefonide jms. seadete audio-videosignaali teistesse seadmetesse ja tegema seda FullHD kvaliteediga ja kuni 7.1 kanali heli toega. Lisaks on võimalik ressiiveri kaugjuhtimispuldilt neid ühendatud mobiilseadmeid juhtida (valida muusikapala jne) ja samal ajal mobiilseadet laadida. Ülevaate MLH kasutamisest annab Onkyo järgmine Youtube video: LINK
* Lisandunud on 1 HDMI väljund (kokku nüüd 2)
* Lisandunud on tagapaneelil asuv USB pesa (lisaks esipaneelil asuvale pesale) - nüüd on võimalik kasutada üheaegselt Onkyo Wi-Fi adapterit ja USB-mäluseadmeid
* Lisandunud on InstaPreview tehnoloogia, mis kujutab endast telekatest tuttavat PIP (Picture in Picture) HDMI kanali sisendist tuleva videosignaali eelvaadet, mis peaks lihtsustama elu, kui ei püsi meeles, mis seade mingisse HDMi pesasse on ühendatud.

Onkyo TX-NR616Samas on toimunud ka väikesed kärped: kadunud on analoog REC-OUT väljundid, YUV-videosisendid, VGA ehk analoog-monitorisisend. Ka on endise 2-realise ekraani asemel nüüd vaid 1-realine displei.

Kui esimesed uued ressiiverid lattu jõudnud, siis kindlasti testime neist mõnda ja kirjutame kõikidest mudelitest pikemalt. Senimaani saate lugeda Onkyo põhjalikku ja üksjagu tehnilist pressiteadet uute mudelite kohta LINK, sirvida kõikide ressiiverite mudeleid Onkyo kodulehelt LINK ja vaadata Onkyo ressiiverite hinnakirja meie lehel.
Palju videomaterjali Onkyo 2012 ressiiverite uute omaduste kohta leiate sellelt Youtube lehelt: LINK

Kellel uue ressiiveri ost lähiajal plaanis, siis soovitame kindlasti mõelda nende uute mudelite peale ja küsida meilt hinnapakkumist. Kärsitumatel soovitame aga teha meie kaudu kiiresti eelbroneering, sest aasta esimesel poolel võib eeldada nende toodete päris suurt nõudlust ja olukorda, kus seetõttu kõikidele soovijatele neid lihtsalt ei jätku.
Toome siinkohal ära ka uute ressiiverite tootjapoolsed soovitatavad letihinnad:
TX-SR313: hind 349€
TX-NR414: hind 449€
TX-NR515: hind 599€
TX-NR616: hind 699€
Ja nagu ikka sellistel puhkudel - oma hinna teadasaamiseks küsige meilt pakkumist!


4.
Pikime siia vahele ka veidi erialaajakirjade jaanuari-veebruarinumbrite pakutavat.

Dynaudio Focus160Stereophile võtab jaanuarinumbris kuulata Dynaudio ligi 3000$ hinnanumbrit kandvad Focus 160 riiulikõlarid. Ja leiab need olevat üllatavalt head. Võrreldes neid vanema Excite X12 mudeliga märgitakse ära oluline edasiminek elementide ja filtriploki ehituses (mis on üle võetud vastavalt kallimatest Confidence ja Consequence sarjadest). Leiti, et neil kõlaritel on suuruse kohta mõnus bassiosa, väga detailne kesk- ja kõrgsagedusosa ja erakordselt ruumiline heliväli. tsitaat: "If somevery cheap speakers ($300/pair or less) give you a taste of the High End, the Excite X12 gives you a generous appetizer. The Focus160 gives you a main course".
Meie Dynaudio kõlarite (soovitavate hindadega) hinnakirja meie kodulehel leiate siin: Dynaudio kõlarid

V-DAC IIKoos nende Dynaudio kõlaritega testiti ära ka Musical Fidelity uus versioon nende 24-bit/96kHz V-DAC digitaal-analoog konverterist - V-DAC Mk. II. J aka siin oli edasiminek märgatav: rohkem detaile, rohkem ruumilist informatsiooni, täpsust, õrnust kõrgete sageduste osas. tehnilise poole pealt märgitakse ära oluliselt kasvanud kanalite eraldatus (105 dB vs. vana versiooni 95dB), lisaks 24-bit upsamplingust tulenev parem üldine signaali/müra suhe.
Stereophile veebruarinumbris lahatakse ka teist Musical Fidelity uut toodet, V-CAN MK. II kõrvaklapivõimendit. Ikka kiidusõnadega. Kui see vaid paremini nende laual püsiks :D (abiks pidi olema veidi kahepoolset teipi...)
Musical Fidelity kogu tootevalikut koos hindadega saate näha siin: Musical Fidelity toodete hinnakiri

Ortofon XpressionPäris High-End sõpradele on selles numbris pikk lugu uuest Ortofon Xpression helipeast. See $5399 (!!!) hinnanumbriga imerelv pakkus neile ka draamat ja elamusi kogu raha eest. Kui ikka vinüüliule pandud salvestis vähegi korralik oli, suutis see helipea sealt välja lugeda rohkem nüansse, dünaamikat ja kõike muud, mida odavamat tehnikat kasutades kõrv ei kuulnud. Meil ei jää muud üle, kui nende juttu uskuda :)
Ortofoni helipeade (veidi odavamate selliste) valiku leiate hinnakirjast Pro-Ject vinüülplaadimängijad ja Ortofon helipead

B&W DB1Tõenäoliselt palju olulisem on aga põhjalik tehniline ülevaade Bowers&Wilkinsi subwoofrite tippmudelist DB1. See kahte 12-tollist elementi kasutav 1000W võimendiga varustatud, mikrofoniga vastavalt ruumile häälestatav ja arvutis B&W SubApp programmiga juhitav 44 kilo kaaluv "purakas" tõestas end taas kord, tuues võimsalt ja puhtalt esile ka testplaatide kõige madalamad orelihelid saades endale hüüdnime "pocket rocket".
Selle ja teiste B&W suurepäraste subwoofrite hinnainfo hinnakirjast B&W kõlarid

Veebruarinumbrist leiavad 3 lehekülje jagu analüüsi ja graafikuid Rega DACi omanikud või ostuhuvilised. Põhirõhk läheb uurimisele, kuidas see DAC käitub erineva taktsagedusega digitaalsete signaalide puhul ja analüüsile, millest võib olla tingitud selle DAC-i puhul täheldatud rõhutatult mahlakas madalsagedusosa esitus. Lõppkokkuvõttes tõdetakse, et tegu on oma hinna juures igati väärt aparaadiga.
Rega toodete hinnainfo leiate hinnakirjast: Rega vinüülplaadimängijad, DAC-id jt. Hi-Fi seadmed

Pro-Ject RPM 10.1
Jaanuarikuu Hi-FI Choice pakub meile järgmist:

1) Kallite vinüülplaadimängijate test. Kuue 2000 ja 5000 naela vahele jäävasse hinnaklassi kuuluva vinüülimängijate hulgas on ka meie poolt esindatud Pro-Ject RPM 10.1 ja Roksan Xerces 20 Plus. Pro-Ject, kui valikust kõige odavam, teenis ikkagi 5 tärni ja hinnangu, et on oma hinnale vaatamata konkurentidele võrdväärne konkurent heli ja varustustaseme osas jäädes siiski alla koostekvaliteedi osas. Võitjaks tuli Michell Orbe SE, Roksan Xerces 20 Plus sai aga teise koha.
Arvustus Pro-Jecti kohta on loetav siin ja Roksani kohta siin.
Pro-Jecti vinüülplaadimängijate ja tarvikute hinnakirja leiate meie kodulehelt: Pro-Ject hinnakiri; Roksani toodete hinnakiri on nüüd ka üleval: Roksan võimendid jm. helitehnika.

Nad DAC12) NAD USB DAC1 test/ülevaade. See Nadi uus odavama wireless DAC teenis 4 tärni, kuna täheldati olulisi puudujääke helikvaliteedis (peasüüdlane selles fikseeritud taktsagedus 16-bit/48kHz). Seetõttu ei suudetudki muude parameetritega talletatud muusikafaile päris veatult taasesitada, kuna kasutama pidi arvuti sisest taktsageduse muundamist. Kuna Mac-idel on see kvaliteetsem, isis võikski seda DAC-i soovitada pigem Apple'i arvutitele. Antud seadme kasutatavust piirab ka tõsiasi, et sel puuduvad tavalised USB, koaksiaal- ja digitaalsed sisendid. Rohkem lisalugemist siit: LINK ja hinnainfo meie hinnakirjade sektsioonist: NAD Hi-FI toodete hinnad

3) Teise DAC-ina testiti Teac-i uut Reference-sarja kuuluvat UD-H01 DAC-i. See, NADi DAC-ist palju ilusam ja palju parema varustatusega aparaat sai ka palju parema hinnangu. Teacis kasutatav digitaal-analoogkonverter toetab maksimaalselt 24-bit/192kHz sagedusi ja töötab asünkroonselt; sisendid on olemas nii USB, optilise (see küll maks. 96kHz sageduse toega) kui ka koaksiaalkaabli kaudu tulevale digitaalsignaalile, väljundid aga tavalise RCA-stereo kui ka XLR ühenduste kujul. Lisaks veel esipaneelil asuv reguleeritava valjusega 6,3mm kõrvaklapiühendus.
Teac Reference H01Test pikemalt siin: LINK
What Hi-Fi veidi kriitilisem testiülevaade samast tootest on siin: LINK

Teac UD-H01    Teac UD-H01

Kogu Teac-i uus H-01 Reference sari jagab sarnaseid mikro-klassi välismõõtmeid (21,5 cm laiust ja 5,5 cm kõrgust, sobides sellega imehästi näiteks arvutilauale) ja välimust ning koosneb lisaks sellele DAC-ile veel A-H01 Digitaal-analoog konverteriga varustatud 2x50W integreeritud võimendist ja DS-H01 iPod dokist. Soovitatavad letihinnad on järgmised: Teac A-H01: soov. hind: 499€; Teac UD-H01: 349€; Teac DS-H01: 249€. Tooted jõuavad meil müügile kevade lõpus. Lisainfo: Teac-i koduleht


Veebruarikuu Hi-FI Choice pakub meile ülevaateid ja teste järgmistest toodetest:

1) Audiolab 8200CDQ. tegu on siis Audiolabi palju auhindu ja testivõite saanud 8200CD CD-mängija edasiarendusega, millesse on nüüd lisatud ka eelvõimendi-osa ja mis on lisaks kasutatav ka DAC-ina (selleks on lisaks optilisele ja koaksiaalsele digitaalsele sisendile lisaks ka veel asünkroonne USB sisend). Testijad leiavad, et kogu see lisandunud funktsionaalsus ei ole suurepärase CD-mängijale kuidagi halvasti mõjunud, pigem vastupidi - helikvaliteet on endiselt imetlemisväärselt hea. Kokkuvõtvalt maksimaalsed 5 tärni ja "Recommended"-märge järjekordsele Audiolabi tootele. Tippklassi CD-mängijat otsija leiab selles seadmes suure tõenäosusega selle, mida hing ja kõrvad ihaldavad :) Seda kinnitavad juba 2011 aasta auhinnad parimale CD-mängijale nii What Hi-Fi kui ka Hi-Fi Choice poolt.
Selel CD-mängija ja teiste Audiolab toodete hinnainfo leiate siit: Audiolab hinnakiri


Audiolab 8200CDQ   Audiolab 8200CDQ

Grado PS5002) Grado PS500. Need maailma parimaid kõrvaklappe tootva USA firma klapid on nende uusim mudel, välja tulnud alles 2011 aasta lõpus. Olles Grado paremuselt teise mudeli GS1000 hinnast ligi 2 korda odavamad suudavad nad testijate hinnangul ometi pakkuda selle mudeliga pea võrdset kuulamisnaudingut. Puhas ja ülimalt detailne kõrgosa, võimas bass jne jne. Puuduseks ehk vaid avatud klappidest (aga sellised on kõik Grado mudelid) tingitud heli levik ümbritsevasse ruumi. Kokkuvõttes Gradole juba omane 5 tärni ja "Recommended"-märge.
Grado kõrvaklappide hinnainfo ja rohkelt viiteid teistele arvustustele leiate meie hinnakirjast: Grado kõrvaklapid


3) Ajakirja testiosa lõpetab 4 erineva kinnise alla 200£ maksva kõrvaklapipaari minitest. Sennheiser HD238i, Audio-Technica ATH-D700, Beyerdynamic DT250 ja AKG K540 tihedast rebimisest tuleb võitjana välja AKG, teiseks jääb Beyerdynamic.
AKG kõrvaklappide hinnakirja lisame kodulehele märtsi jooksul, senikauasaate hinnainfo meilt meili või telefoni teel.

Veebruarinumbri arvustused pole hetkel veel Hi-Fi Choice kodulehel loetavad aga kui kellelgi on selle info saamisega kiire, siis aitame meeleldi.


Jaanuari Home Cinema Choice kajastab järgmisi tooteid:

LG LW980s1) LG uus LW980 teleriteseeria.
Testis kasutati küll 55-tollise ekraaniga LG 55LW980 mudelit, aga ka kõik teiste ekraanisuurustega mudelid sellest hetke LG LCD-telerite tippseeriast on varustatud uudse Nano Full LED ekraaniga, mis on suur samm edasi võrreldes praegusel hetkel domineeriva Edge-LED tehnoloogiaga. Lisaks parandab pildi kvaliteeti veelgi 288 eraldi kontrollitava alaga local-dimming; kõige selle otsa lisaks ISF-kalibreerimisvõimalus. Loomulikult ei pääse kiitusest ka LG Smart-TV funktsionaalsus oma suure valikuvõimaluse ja kasutajamugavuse tõttu. Aga kõige olulisem - 2D ja 3D kvaliteet. Ka selles osas leitakse, et antud LG seeria on kahtlusteta üks parimaid hetkel saadaolevaid ja suudab edukalt konkureerida nii Samsungi, Philipsi kui ka Panasonicu tippseeriatega.
2D pilt oli väga detailne, kontrastne, sügavate värvide ja eriti hea liikuva pildi edastamisel. Ka 3D pilt üllatas väga positiivselt, olles peaaegu vaba passiiv-3D tehnoloogia kõrvalnähtudest nagu horisontaaljooned väga heledatel aladel ja nurgelisus heledate alade kumerustel.
Kokkuvõttes: maksimaalsed 5 tärni ja "Best buy"-märge.
Test on leitav ka HCC kodulehel: LINK
Mudelite hinnainfo ja saadavuse kohta hetkel veel info puudub.

Monitor Audio GX kõlarid2) Monitor Audio Gold (GX) seeria 5.1 kõlarikomplekt.
See ligi £7000 hinnanumbrit kandev Monitor Audio paremuselt teisel seerial põhinev kodukinokõlarite komplekt õigustas taas kord Monitor Audio mainet suurepäraste kõlarite tootjana. neile, kes nõuavad Bronze-seeria kõlarite pakutavast enam jõulisust ja detailsust ent kellele Platinum-seeria kalliks jääb, saavad GX sarja näol seda, mida ootavad. GX300 esikõlarite, GCX350 keskkõlari, GXFX surreoundkõlarite ja GXW15 subwoofri koosluses leitakse parandamist olevat vaid surroundkõlarite juures, mis leitakse võrreldes teiste komplekti komponentidega võrreldes liiga kallid olevat ja samas kasutata ainsana nende puhul magnetkinnitusega katete asemel tavalisi mehhaanilisi katteid. Aga muidu on kõik hästi ja selle väljenduseks maksimaalsed 5 punkti ja "Best buy"-märge.
Test on jõudnud ka HCC kodulehele: LINK
Monitor Audio Gold GX seeria kõlarite hinnainfo leiate meie hinnakirjade hulgast: Monitor Audio kõlarid
Ka selles hinnakirjas on soovituslikud hinnad, mis hinnapakkumist küsides soodsamaks lähevad :)

Panasonic PT-AT50003) Panasonic PT-AT5000 3D-Full HD projektor.
Ka HCC leiab, et tegu on suurepärase 3D projektoriga, mis samas töötab justkui iseendale vastu - pakkudes ereduse, kontrastsuse, tumedate alade detailsuse ja värvide külluse osas nii head 2D kvaliteeti, et seda on raske uskuda, jäädakse soovima, et ka 3D pilt võiks olla nii ere ja veatu. Aga ajal, kui 3D-formaat on veel nii vähelevinud, ongi oluline pigem 2D ja selles osas on sellele mudelile raske etteheiteid teha. Küll pahandatakse aga projektori lens-shift-mehhanismi jäikusest tingitud ebamugava kasutuse üle aga selle võib ajada ka uue aparaadi süüks, mis vajab lihtsalt sissetöötamiseks veidi aega. Aga kokkuvõttes sellegipoolest maksimaalne 5 tärni ja "Best buy"-märge.
Pikk ja põhjalik ülevaade on ka HCC kodulehel: LINK
Lisainformatsiooni (koos hinna- ja tarneinfoga) selle suurepärase toote kohta saate ka meie kodulehelt: Panasonic PT-AH1000 / PT-AR100 ja PT-AE7000U / PT-AT5000 projektorid

Denon AVR-33124) Denon AVR 3312 kodukinoressiiver.
Denon on selle mudeliga suutnud teha suure sammu edasi - võrreldes aastataguse mudeliga AVR-3311 on lisandunud mitmeid tehnilisi uuendusi ja parandusi, hind on samas aga alanenud mitmesaja € võrra. Ja loomulikult leiab selline areng kiitmist ka HCC arvustajate poolt. Audyssey MultiXT ja DSX, Airplay, tänu Setup-Wizardile imelihtne kasutuselevõtt, kaks HDMI-väljundit, kaks subwoofriväljundit, 7x125W võimsust, suurepärane signaali/müra suhe ja palju muud head toovad sellele Denoni ressiiverile 5 tärni ja "Best Buy"-soovituse.
Test loetav ka HCC kodulehel: LINK
Veel märtsis on see ressiiver saadaval soodushinnaga, lisainfo meie kodulehel: Denoni soodushinnaga kodukinoressiiverid

Onkyo TX-NR7095) Onkyo TX-NR709 kodukinoressiiver.
See Onkyo keskklassi ressiiver tõestas end olevat samal heal tasemel Onkyo kõrgema klassi ressiiveritega. Mitte küll nii võimas ja pehme heliga (võrreldes eelpool võrreldud Denon AVR-3312-ga ka kehvem signaali/müra suhe) ent ometi igati sobilik valik korraliku kodukinoressiiverit otsijale. Peamiseks puuduseks nagu kõikide Onkyo mudelite puhul - puudub Airplay tugi. Aga samas on sel ressiiveril selles hinnaklassis harva esinevad Phono- ja 7.1 analoogsisendid ja ka 7.2 liiniväljundid.
Kokkuvõtvalt sai ka see ressiiver 5 punkti ja "Best Buy"-soovituse.
Test loetav HCC kodulehel: LINK
Lisa- ja hinnainfo leitav meie kodulehel: Onkyo ressiiverite jm. helitehnika hinnakiri


Veebruari Home Cinema Choice testib ja kirjutab pikemalt järgmistest toodetest:

Onkyo TX-NR50091) Onkyo TX-NR5009 kodukinoressiiver.
Onkyo kodukinoressiiverite parim ja kallim mudel näitas testis, milleks ta võimeline on. Maksimaalsed 9x220W helivõimsust, 4K videoresolutsioon, HQV Vida videoprotsessor, ISF video kalibreerimine, Audyssey MultEQ XT32 automaathäälestus, THX Ultra2 Plus jne jne on küll vaid märksõnad selle ressiiveri spetsifikatsioonis aga need ei ole seal asjata. Põhiline on ikkagi heli ja selles osas oli ette heita väga vähe. Vaid äärmuslikel helivaljustel leiti helis vähest kriipivust, muidu ol isee aga täis harvakuuldavat ruumilisust ja dünaamikat. Lisaks veel kaks häirivat aspekti: Airplay toe puudumine ja automaathäälestuse seadete ekvalaiseri sätete nägemise ja muutmise võimaluse puudumine. Aga nendele pisipuudustele vaatamata sai see Onkyo mudel nagu paljud tema väiksemad sugulased maksimaalsed 5 punkti nii soorituse, disaini kui ka omaduste eest. Ja lisaks mitte väga headele toodetele antav "Best Buy"-märge vaid midagi enamat ehk "Reference Status" - hinnang, milleni küündivad vähesed tooted.
Pikk ja põhjalik ülevaade on loetav ka HCC kodulehel: LINK
Lisa- ja hinnainfo leitav meie kodulehel hinnakirjas: Onkyo ressiiverid jm. helitehnika Kuna tegemist on päris kalli aparaadiga, siis soovitame ostusoovil kindlasti hinnapakkumist küsida.

KEF Q-seeria kõlarid2) KEF Q-seeria 5.1/7.1 kodukinokõlarite pakett
2011 aastal ilmavalgust näinud KEF-i uus Q-sari on häid hinnanguid saanud juba varem (näit. What Hi-Fi parim riiulikõlarid hinnaklassis £350-£700 aastal 2011 - KEF Q300) ja palju kiitust saavad selle seeria kõlarid ka nüüd. Proovitakse ära nii Q700 kui ka Q500 põrandakõlarid, Q300 riiuli/tagakõlarid, Q600c keskkõlar, Q800ds surroundkõlarid ja ka Q400b subwoofer. Kõik peale subwoofri kasutavad KEFi suurepärast Uni-Q kõrgsageduselementi ja tulemuseks on kuhjaga ruumilisust ja detailsust nii kõrgetel kui ka kesksagedustel. Alumise registri jaoks kasutatav ABR passiivresonaatori tehnoloogia suudab pakkuda väga madalat ja samal ajal kontrollitud bassiosa. Kokkuvõtvalt 5 punkti nii soorituse kui ka omaduste eest, disaini osas saadakse vaid 4, kuna kasutataks vanamoelisi aukudega kõlarikatete kinnitusi magnetkinnituste asemel.
Test HCC kodulehel: LINK
KEF Q-seeria kõlarite hinnad leitate meie kodulehel vastavast hinnakirjast: KEF kõlarid. Kuna seal on need esitatud tootjapoolsete soovitavate letihindadega, siis tark on taas kord küsida hinnapakkumist (ja endale optimaalseima paketi soovitust).

Onkyo BD-SP8093) Onkyo BD-SP809 Blu-ray mängija
See THX-sertifikaadiga ja kahe HDMI väljundiga ja Marvell Qdeo skaleerijaga varustatud korraliku ehitusega ja soliidse väljanägemisega Onkyo parim Bluray mängija suudab testijatele pakkuda küll head pildi ja helikvaliteeti aga jätab neid päris mitmes osas nõutult pead raputama. Puuduv SACD ja DVD-Audio tugi, vanamoelised menüüd ja kaugjuhtimispult, vähene protokollide tugi striimimisel jätavad selle mudeli konkurentidele järele vaatama. Soorituse ja disaini eest küll 4 punkti, omaduste eest aga vaid kaks :(
Pikemalt HCC arvustuste lehel: LINK
What Hi-Fi leiab aga oma ajakirja jaanuarikuu testis selle seadme olevat palju parem, kui eelneva ülevate põhjal arvatagi võiks. Nende jaoks on tegu korraliku ehitusega (eraldi skeemid heli, digitaalse ja analoog-videosognaali jaoks, massiivne korpus), suurepärase heli, 2D ja 3D pildiga Blu-Ray mängijaga, millele on selles osas raske midagi ette heita ja seega on tegu parima partneriga Onkyo keskmise ja kõrgema klassi kodukinoressiiveritele, seda nii kvaliteedilt kui ka välimuselt. Nigela kaugjuhtimispuldi asemel võib kasutada ressiiveri oma ja sellega on mured lahendatud :) Ja Smart-funktsionaalsus on reeglina sellise hinnaklassi mängijate juures kasutatavatel telekatel juba niikuinii olemas, seega seda ju dubleerida ei olegi vaja. Hindeks maksimaalsed 5 tärni!
Selle hinnaklassi üks liidritest Denon DBP-2012UD pakub küll ka DVD-A ja SACD mahamängimise võimalust ent heli- ja pildikvaliteedis ei anna peaaegu midagi lisaks.
What Hi-Fi test loetav veebis: LINK
Lisainfo tootja kodulehel: LINK
Hinnainfo leitav meie kodulehel: Onkyo helitehnika hinnakiri

Yamaha BD-A10104) Yamaha BD-A1010 Blu-ray mängija
See eelpooltestitud Onkyo BD-SP809 otsene konkurent on samuti tootja hetke tippmudel ja kui Onkyo jäi oma omadustelt ajale jalgu, siis Yamaha on igati tasemel: olemas on nii SACD kui ka DVD-A tugi, audiofiile rõõmustav Pure Direct reziim, loogilise ülesehituse ja silmale meeldiv GUI. Aga kahjuks pole ka see aparaat veatu - leiti probleeme diagonaalis kulgeva liikumise esitamisel - sellised kaadrid kippusid veidi jõnksutama. Samas oli 2D ja ka 3D pilt nii tumedate kui ka varjualade detailide ja heledate alade tonaalsuse osas väga hea. Kokkuvõtvalt: Sooritus ja disain: 4, omadused: 5.
Arvustus kogu pikkuses loetav HCC lehel: LINK

Tannoy HTS 1015) Väiksemasse ruumi ja kõhnema rahakoti jaoks sobivad 5.1 kodukinokomplektid.
Võeti ette ja võrreldi kolme £350 ja £500 vahele jäävat 5.1 kõlarikomplekti: Canton Movie 125MX, Teufel Columa 100 ja Tannoy HTS 101.
Võitjaks tuleb meile juba varemgi tuttav ja auhinnatud Tannoy 5.1 komplekt, mis on teistest küll kallim aga ka üksjagu parema heliga. Canton jääb teiseks ja Teufel viimaseks.
Seda testi HCC lehel pikemalt lugeda ei saa aga samas on testivõitja Tannoy komplekt kuulatav meie salongis :)
Tannoy HTS 101 kodukinokomplekti kohta leiate rohkem lugemist ka meie kodulehel: Tannoy HTS-101 ja HTS-201 kodukinokõlarite komplektid


Nüüd testid, mis ilmusid jaanuarikuu Home Theatre veergudel:

Zeppelin Air1) B&W Zeppelin Air
Kuna Zeppelin Airi ülevaateid oleme siin juba varemgi kajastanud, siis teeme siinkohal lühidamalt. Sest enamus kirjapandust on meil teada juba varasemast: välimus on popp ja originaalne, heli on üle ootuste hea ja et esmaste seadistuste tegemine on veidi keerukas ja seejuures tuleb tähelepanelik olla. Aga midagi uut saime sealt siiski ka meie teada - nimelt on dokitud iPodi pealt võimalik seadistada Zeppelin Air-i bassiesitust ja seda 5-astmelisel skaalal. Võimalik, et see imeaparaat peidab endas veelgi saladusi :)
Pikk ülevaade loetav HT kodulehel: LINK

Pioneer BDP-LX552) Pioneer Elite BDP-52FD (meie turul analoogne mudel Pioneer BDP-LX55) Blu-Ray mängija
See stiilse disainiga Blu-ray mängija üllatas oma kiire plaatide lugemise võime (isegi keeruliste Javat täis menüüdega filmide alustamisega sai see hakkama alla 30 sekundiga), suurepärase pildikvaliteedi ja väga mugava Apple'i nutuseadmetega kasutamiseks mõeldud tarkvara poolest. Positiivse poole peal veel SACD tugi ja hea videotöötlus. Puudusteks võimalikud probleemid võrguühenduse loomisel, sisemise BD-Live mälu puudumine, kaugjuhtimispuldi taustavalgustuse puudumine ja omadusi arvestades veidi liiga kõrge hind (meil veidi alla 400€). Aga kui on soov leida oma Pioneeri ressiiverile välimuselt ja tehniliselt (digitaalsignaalide edastamise kvaliteeti parandava PQLS-toega) Blu-ray mängija, siis BDP-LX55 oleks selleks täitsa sobiv.
Test HT kodulehel: LINK
Pioneer BDP-LX55 spetsifikatsioonid jm. Pioneer.eu lehel: LINK
Selle ja teiste Pioneeri BD-mängijate hinnainfo leiate meie Pioneeri toodete hinnakirjast.

Klipsch Gallery G283) Klipsch Gallery G-28 / Gallery G-12 kodukino kõlarite paketid.
Klipsch Gallery seeria tooted loodi eesmärgiga pakkuda modernsesse mijöösse sobivat vähe ruumi võtvat end kvaliteetset kodukino-helilahendust. See tähendas, et tuli leida lahendus, kuidas võluda tänapäeva kitsaste telekate mõõtu kõlaritest välja võimas ja mahe bass, nauditavad kesksagedused ja detailne kõrgriba. Ülevaates lahataksegi pikemalt, kuidas need kuni nelja passiivelemendiga ja Klipschile omase horn-elemendiga kõlarid koos Bash-võimendiga samuti passiivelemendiga Klipsch SW-308 subwoofriga oma tööd teevad. Lühidalt: hästi.
Pikem testiülevaade koos mõõtetulemustega HT lehel: LINK
Lisainfo: Klipsch Gallery seeria toodete valik Klipschi kodulehel: LINK
Gallery-seeria ja teiste Klipsch kõlarite hinnad leiate hinnakirjast: Klipsch kõlarid


Veebruarikuu Home Theatre ajakirjast võtab kena kolmandiku enda alla 4K-resolutsiooniga seonduvad teemad - esimesed seda FullHD resolutsioonist 4 korda suuremat piksliarvu toetavad tooted (nagu näiteks ~20000€ hinnanumbrit kandma hakkav Sony VPL-WP1000ES 4K projektor), muudatused filmimiseks ja kinodes näidatavas tehnikas jne. Lisaks sellele leiavad koha mõned pikemad testid, neist Eestis müügis olevatest toodetest siiski vaid üks:

Harman Kardon AVR3651) Harman Kardon AVR365 AV-ressiiver
See Harman Kardoni keskklassi 7.1 kanali kodukinoressiiver rõõmustas testijaid oma võimekusega stereoreziimis, olles helikvaliteedilt võrreldav lausa stereovõimenditega. Meeldis ka lihtne, lausa askeetlik välimus ja suur, sisselülitatava taustavalgustusega kaugjuhtimispult. Puudujääke leiti videoprotsessori töös ja kõrgema otsa taasesituses kodukino reziimis (mille puhul aitas automaathäälestuse tehtud seadistuste välja lülitamine). Leiti ka, et sellise hinnaklassi ressiiveril võiks juba olla mitmekanali-analoogheli sisendid/väljundid.
Kogu test on loetav HT kodulehel LINK
Selle ja teiste Harman Kardoni kodukino- ja ka stereoressiiverite hinnad leiate meie hinnakirjast Harman Hardon ressiiverid jm helitehnika.


Jaanuari What Hi-Fi? toob meieni järgmiste toodete testid ja ülevaated:

1) NAD Viso1 iPod dokk, millest me juba uudiste alguses seoses rea NADi uute toodetega kirjutasime.
Q Acoustics 2010i
2) Q Acoustics 2010i riiulikõlarid. Need juba palju kiitust ja tähelepanu äratanud Q Acoustics 2010i riiulikõlarite väiksemad vennad suutsid oma heliga testijates samamoodi imestust äratada - puhta ent meeldiva, detailse ja tasakaalustatud heliga. Lisaks veel kvaliteetne välimus ja selles hinnaklassis on uus liider sündinud. Sobivad hästi partneriks kõrgema klassi mikrokeskustele nagu näiteks Denon D-M38/RCD-M38. Aga kui ruumi rohkem, siis võiks vaadata juba suuremate Q Acoustics 2020i kõlarite poole. Kokkuvõtvalt 5 tärni!
Test olemas ka What Hi-Fi lehel LINK
Hinnad mõlemale mudelile leiate meie hinnakirjast Q Acoustics kõlarid
Valged Q Acoustics 2020i kõlarid leiate ka maie salongist.

Jamo S 426 HCS 33) Jamo S 426 HCS 3 5.0 kõlarikomplekt
Sellele meie arvates parimale odava (alla 300€) hinnaklassi kõlarikomplektile oleme me oma kuulamistestide põhjal juba üle aasta kiitust jaganud, nüüd on siis kätte jõudnud see aeg, kus selleni on jõudnud ka What Hi-Fi. Inglismaal küll oluliselt kallim, kui meil, saab see ometi hinnangu, kui oma hinna juures väärt ost - piisavalt madalale ja võimsalt mängivate esikõlarite, hästi töötava keskkõlari ja kokkuvõtvalt väiksema ruumi (~15-25 m2) jaoks hästi toimiva komplekti eest. Ja nendega on täiesti edukalt võimalik ka muusikat kuulata kuigi kallimate komplektide kvaliteedini need kõlarid arusaadavalt ei küüni. Seega kokkuvõtvalt 4 tärni.
Test loetav What Hi-Fi lehel LINK
Komplekti kohta pikemalt meie lehel: Jamo S 426 HCS3 kõlarikomplekt

Synology DS212j4) Synology DS212j NAS seade
Nüüd, kui järjest rohkem muusikat levitatakse ja talletatakse digitaalkujul, on suurenemas vajadus ka korralike võrgu-kõvaketaste järele. Ja selles osas on Synology olnud hinna/omaduste-kvaliteedi suhtelt eeesrinnas. Ei lähe teisiti ka seekord - DS212j saab kiita hinna, vaikse töö, suurepäraste multimeediaomaduste (Airplay tugi, võimalus ühendada otse külge USB-liidesega kõlarid), kaasasoleva tarkvara, välimuse, võimaluse üle panna seadmesse kettad omal äranägemisel jne jne eest. Ainsa miinuse saab hinnanumber, kui arvestada viimase paari kuu kõvaketaste hindadega toimunut. Kokkuvõtvalt 5 tärni ja hüüdnimi "network king".
Test loetav What Hi-Fi lehel LINK
Selle ilma ketasteta ~200€ maksva seadme soetamiseks võite kasutada meie abi või uurida saadavust mõnest arvutifirmast.

Onkyo TX-NR30095) Onkyo TX-NR3009 kodukinoressiiver.
Võimas, jõuline, detailne, suurepärase heliga (eriti stereoreziimis), pungil omadustest... ainult ja ainult kiitust jagub sellele ressiiverile. ja nii tõesti on, vaatamata selle ressiiveri ligi 2000€ juurde jäävale hinnale - selle raha eest saab sealt heli ja omadusi iga Euro eest. Maksimaalsed 5 punkti ja tase, millega teistel on raske konkureerida.
Soovitatavad lisad sellele ressiiverile: Bowers&Wilkins CM9 Theatre kõlarikomplekt, Denon DBP-2012UD Blu-Ray mängija ja Panasonic PT-AT5000E projektor.
Test loetav What Hi-Fi? lehel LINK
Ressiiveri või kogu soovitatud komplekti ostuks küsige pakkumist.

Dynaudio Focus 1606) Dynaudio Focus 160 riiulikõlarid
Stereophile testi nende kohta leiate lehekülje ülalosas, nüüd siis What Hi-FI? hinnang. Mis on aga üsna sarnane - tegu on suurepäraste kõlaritega. Kuigi konkurents on selles hinnaklassis tihe - sealt leiab kõlareid, mis on veel detailsemad või siis neutraalsema kõlaga ent see ei vähenda nende Dynaudio riiulikõlarite meelelahutuslikku väärtus: sügavat bassi ja suurepärast ruumilist heli pakuvad nad Beethoovenist Rolling Stones-ini  ja seda me ju ühelt korralikult kõlaripaarilt ootamegi. Andke neile vaid kaaslaseks korralik ja neid kõlareid vääriv võimendi, näiteks midagi Naim XS sarjast või Roksan Caspian M2. Kokkuvõte: maksimaalsed 5 tärni!
Testi leiate What Hi-Fi lehel LINK
Dynaudio kõlarite hinnad on meie hinnakirjas Dynaudio kõlarid

NAD C356BEE DAC7) NAD C356BEE DAC stereovõimendi
NAD on juba aastaid oma võimenditele ja kodukinoressiiveritele pakkunud võimalust neid lisatavate moodulite abil täiendada. Need MDC nime kandvad moodulid pakuvad võimaluse lisada seadmetele juurde näiteks HDMI-liideseid, Phono-eelvõimendi osa jms. Antud võimendi nimi viitab siis C356BEE võimendile, millele on lisatud digitaal-analoog moodul. See lisab optilise ja asünkroonse USB sisendi, mistõttu on tegu hoobilt palju enam kaasaja vajadusi arvestava tootega. Lisaks leitakse, et antud lisamooduli hind on oluliselt väiksem, kui selle kvaliteedi ja pakutavate lisavõimaluste kohta võiks arvata. Samas jääb aga võimendi ja tema helikvaliteet endiseks ja selles osas ollakse veidi kriitilised: võimsust on küll piisavalt (2x80W) ent see tuleks justkui heli nüansirikkuse arvelt. Seega kokku 4 tärni viiest.
Testi What Hi-Fi lehel LINK
NAD võimendite hinnad leiate meie hinnakirjas NAD võimendid, ressiiverid jm. helitehnika

QED Profile HDMI8) QED Profile HDMI kaabel
Kaablitootjad on reeglina sellised, kes ei too iga aasta kümneid uusi tooteid ja tooteperekondi. Ometi peavad ka nemad ajaga kaasas käima ja muutused HDMI kaablitele esitatavates nõuetes on sundinud ka oma HDMI tooteseeriaid uuendama. Nii lisas ka QED oma kõige odavama tooteseeria Profile HDMI kaablile HDMI 1.4 standardi poolt nõutavad uuendused ja muutis veidi otsikute juures kasutatava lilla värvi tooni ja kujundust, et eristada uut kaablit vanast versioonist. Ent kui juba vana versioon sai What Hi-Fi poolt aasta 2010 HDMI kaabli auhinna, siis ega uus versioon sellest kehvem ole - 5 tärni ja kindel ostusoovitus, kui soovitakse vähegi korralikumat pilti ja heli.
Test What Hi-Fi lehel LINK
tooteinfo QED kodulehel: LINK
QED kaablite kogu valiku ja hinnad leiate meie hinnakirjast: QED HDMI-, kõlari-, subwoofri-, optilised jt. kaablid
Rega RS3
9) Selle ajakirja numbri supertest hõlmab kaheksat Hi-Fi komplekti, mis koosnevad kas sama firma või ühel/teisel moel seotud firmade CD-mängijast või DAC-ist, võimendist ja kõlaritest. Hinnavahemik sai neil komplektidel päris lai 800£ kuni 4700£ ja osalejate nimekiri aukartustäratav: Cambridge Audio, Naim, Audiolab, Marantz, Rega, Wharfedale jt.
Kuna nimetet testi internetis lugeda ei saa, siis lahkame seda lähiajal veidi pikemalt.
Piirdume siinkohal võitja komplektiga. Ja see tuli Regalt: Rega Brio R võimendi, Rega DAC ja Rega RS3 põrandakõlarid. See, meie letihindades ~2200€ maksev komplekt leiti olevat nii mõnusalt väikesemõõteline, lihtne, huvitava disainiga ja mis kõige tähtsam - kõige paremini kokku sobiv ja kõlav. Hinnainfo: Rega võimendid, vinüülplaadimängijad ja kõlarid

Philips DS8800W10) Teises suuremas rühmatestis olid erinevad Airplay kõlarid. Altec Lansing inAir 5000, Audyssey Lower East Side Audio Dock Air, Libratone Live ja Philips Fidelio SoundCurve DS8800W konkurentsis tuli võitjaks viimane - Philips DS8800W, kui nägus, nauditava, piisavalt võimsa ja bassise heliga. Miinuseks keeruline häälestus ja heli, mis võiks veelgi täidlasem olla. Võrdluseks toodi kõrvale ka selle tootekategooria number 1 - B&W Zeppelin Air, mis kõikidele eelmistele helikvaliteedis pika puuga ära tegi aga on ka oluliselt kallim ja pole ainult Airplay kõlar, vaid omab ka dokki, mida pole ühelgi eelnimetatud tootel.  Kui aga Zeppelin Air hind liiga kalliks jääb, siis meil 390€ maksev Philips DS8800W on igati oma hinda väärtaparaat. Kuigi samasse hinnaklassi jääb ka juba Sonos Play 3 ja Sonos Bridge komplekt.

11) Ja veel üks grupitest - nutitelefonid. Apple iPhone 4S, HTC Sensation XE, LG Optimus 3D, Nokia Lumia 800, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Galaxy S II ja Sony Ericsson Xperia Arc S. Võitja - iPhone Grado iGi4S ja seda nii üldiselt kui ka meie jaoks olulisimas aspektis - helikvaliteedis. Nutitelefone meilt siiski osta ei saa.

12) Järgmises testis võtti ette kaheksa paari nööpkõrvaklappe hinnaklassis 50-100 naela. Etymotic MC5, Beyerdynamic DTX101iE, Grado iGi, JayBird Tiger Eyes, Jays t-Jays 3, NOCS NS400, Sennheiser CX880i ja Skullcandy FIX. Võitjateks tulid Grado iGi ja Beyerdynamic DTX101iE, neist Gradod on ka meie tootevalikus. Vaata hinnakirjast: Grado kõrvaklapid

13) Naim Ovator S-400 Hi-Fi põrandakõlarid.
Naim Ovator S-400Need uued Naimi kõlarid on esimesed, mis kasutavad uuenduslikku BMR (Balanced Mode Radiator) kõlarielementi, mis traditsiooniliste elementidega võrreldes on suutelised ilma moonutusteta taasesitama palju laiemat sagedusriba ja mille väljatoomine võttis Naimil aega lausa 4 aastat. Aga nagu What Hi-Fi testijad leidsid - tulemus oli seda väärt. Lisaks koos mõningate uuendustega kõlari korpuse ehituses saavutati helipilt, mis peale pikaajalist sissemängimist viib need selle hinnaklassi tippude hulka ja teeb nad sobivaks iga muusikastiili jaoks. Parimad Naimi kõlarid, mis kunagi on tehtud.
Pikem testiinfo What Hi-Fi lehel LINK
Naimi kõlarite ja muude heliseadmete soovituslikud hinnad meie hinnakirjast: Naim Hi-Fi kõlarid, võimendid jm. helitehnika


Veebruari What Hi-Fi? ei ole testide ja ülevaadete osas tagasihoidlikum:

Philips 46PFL9706K1) Philips 46PFL9706K oli juba varasemalt pärjatud Eisa poolt, kui parim 3D teler aastal 2011-2012. Ja erinevaid uuenduslikke tehnoloogiaid on sllles teleris kogu auhinna eest: Ambilight Spectra XL taustavalgustus, Moth Eye nanotehnoloogilise kattega peegeldusvastane ekraan, Perfect Picel HD ja 3D Max pilditehnoloogiad, 1200 Hz Perfect Motion jne jne. What Hi-Fi testijate arvates on sel telekal küll suurepärane pildikvaliteet teravuse, detailide, värvisügavuse, tonaaluse ja kontrastide osas, samuti konkurente ületav helikvaliteet, ent siiski ka puudujääke: liikuva pildi esitamine on veidi ebaloomulik (selle vastu aitab Perfect Motion-i väljalülitamine) ja ka 3D-pilt pole nii tajutav, kui mõnede konkurentide puhul. Lisaks veidi keerulise navigatsiooniga menüüd ja keeruline seadistamine. Kokkuvõtvalt siiski üks parimaid Philipsi telekaid üldse ja mitte sugugi halb 4 tärni.
Test loetav ka What Hi-FI? kodulehel: LINK
Teleri tutvustus Philips.ee lehel: LINK
Selle 2200€ soovitusliku letihinnaga teleri ostuhuvi korral küsige hinnapakkumist!

Focal XS Book2) Focal XS Book 2.0 aktiiv-multimeedia-/arvutikõlarid
Need Focali uued arvutikõlarid on tähelepanu äratanud juba sügisest, kui need välja kuulutati. Nüüd jõudsid nad What Hi-FI? ekspertide kätte ja ka nemad ei suutnud muud, kui vaimustuda. Heli võimsus, detailsus, ruumilisus, sobivus igasuguse muusikaga; ainsaks võimslikuks probleemiks nende suurus. Ja tavaliste väikeste, arvutipoodides pakutavate kõlarite kõrval on need tõesti suured - kõrgust ligi 30 cm ja kaalugi 5 kilo. ent see suurus võimaldab kasutada 4-tollist Polyglass madalsageduselementi, mistõttu nende kõlarite alumine piir läheb alles 50 Hz juurest (-3 dB). Ja kogu selle suuruse juures on nad ometi saleda voolujoonelise joonega ja sobivad Mac arvutitega suurepäraselt kokku. Kokkuvõtvalt hindeks 5 tärni ja hinnang "Hi-Fi to your desktop".
Omalt poolt juhime tähelepanu tõsiasjale, et erinevalt nende kõlarite tõenäoliselt suurimale konkurendile B&W mudelile MM1 (pikk ülevaade meie lehel siin: LINK), ei ole need kõlarid varustatud sisseehitatud digitaal-analoog konverteriga ehk siis arvuti taha ühendatuna ei paku nad arvutites kasutatava reeglina väga mürase kõrvaklapi/liiniväljundi taha ühendatuna seda kvaliteeti, milleks nad suutelised on. Seetõttu soovitame vahele ühendada kas arvuti USB pessa käiva DACi (tootjateks näiteks Nuforce, Musical Fidelity või NAD) või HDMi-st heli kätte saava ressiiveri.
Test What Hi-Fi lehel: LINK
Lisainfo: hind: 370€/paar
Focal XSBook tooteleht (PDF): LINK
Hinnainfo teiste Focal toodete kohta meie hinnakirjas: Focal kõlarid

Rega Apollo R3) Rega Apollo R CD-mängija
See Rega uus CD-mängija võttis üle juba 2005 aastal välja kuulutatud ja väga eduka Apollo mudeli rolli, kui Rega kõige odavam CD-plaadimängija ja kui partner samuti uuendatud Brio-R võimendile. Testijate arvamused sellest olid kahetised: märkimist leidis selle mängija võime olla tohutult detailne, dünaamiline, neutraalne ja naturaalse heliga, tugev ja võimas madalaid sagedusi käsitledes, õhulise helipildiga. Ent - ei suuda kogu seda informatsiooni panna kokku ühtseks nauditavaks helipildiks jäädes lõpphinnangus alla näiteks isegi odavama hinnaklassi parimale CD-mängijale Marantz CD6004-le. Kokkuvõtvalt 4 tärni ja hinnang: imetlusväärne, ent mitte täiuslik.
Test What Hi-Fi lehel: LINK
Hinnainfo meie lehel: Rega helitehnika hinnakiri

Elipson Planet L4) Elipson Planet L stereokõlarid
Kui tavamõtlemise järgi on helitehnika roll edastada hästi heli ja muu on teisejärguline, siis Elipsoni toodete puhul on disain ja välimus sama olulised, kui heli ise. Ja seda ka nende Planet-seeria suurimate kõlarite puhul. Need paraja arbuusi suurused pallid (läbimõõt 29 cm) on saadaval nii läikiva mustas, valges kui ka punases viimistluses ja asetatavad nii riiulile kui lisavarustuse abil ka kõlarijalgadele, kinnitatavad seinale ja riputatavad ka lakke. Ja kuna kõlarikatted on magnetkinnitustega, siis saab need eemaldada nii, et "kerale" jääks auke.  Kogu selle disaini juures teevad ka meeldivat häält - küll mitte päris võrdselt selle hinnaklassi absoluutsete tippudega ent ometi piisavalt võimekalt igas sagedusalas (eriti just muusika ruumilisuse jaoks olulises keskosas) olemata seega kompromiss hea heli ja disaini vahel vaid pakkudes mõlemat ja seda väga hästi. Puuduseid leiti just madalate sageduste puhul (selleks on mõistlik lisada neile subwoofer, näiteks sama seeria Planet SUB) ja suurtel helivaljustel (milleks need ilmselgelt ka mõeldud ei ole). Kokkuvõtvalt igati tubli 4 tärni ja soe soovitus inimeste jaoks, kellele tavaline kõlarikast meele järele ei ole.
Test What Hi-Fi lehel: LINK
Lisainfo koos rohke pildimaterjaliga tootja kodulehel: LINK
Hind: 350€/tükk

Rel T-75) Rel Acoustics T-7 subwoofer
Olles küll vaid 30 cm suurune "kuubik" suudab see 8-tollise allapoole suunatud elemendiga, ettepoole suunatud passiivkiirguriga ja 200W AB-klassi võimendiga subwoofer anda vägagi suurtes kogustes madalat bassi ja seda meeldiva täpsuse ja puhtusega, eriti just läbi kõlari-sisendite, mille kasutamist on Rel oma subwoofritel alati eelistanud. Täheldati küll mõningat pehmust teatud olukordades ent ometi leiti, et tegu on väga väärt subwoofriga, kui ei ole võimalik hankida kogukat suure elemendiga kasti. 4 tärni.
Test loetav What Hi-Fi lehel LINK
Lisainfo tootja kodulehel: LINK
Hinnainfo (tootjapoolsete soovituslike hindade näol) meie hinnakirjade lehel: Rel subwoofrid

6) Onkyo BD-SP809
Selle testi info võtsime juba kokku ülevalpool, koos veebruarikuu Home Cinema Choice vastava testiga

Sennheiser iE807) Sennheiser iE80 in-ear kõrvaklapid
Bass on üks neid heli karakteristikuid, mille vajaliku määra osas inimeste maitse väga suurtes piirides kõigub. Et aga pakkuda kõrvaklappe, mis oleksid vastuvõetavad võimalikult suurele ostjaskonnale, leidis Sennheiser lahenduse reguleeritava bassitasemega kõrvaklappides - keerates väikest kruvi klappide korpuses saab igaüks reguleerida helipildi madalama otsa just nii täidlaseks, nagu tema kuulamiseelistused või ümbritsev helifoon seda nõuavad. Ja kui muus osas on klapid juba niikuinii suurepärased - korraliku ehituse, detailse ja avatud helipildiga, siis olemegi saanud klapid, mis võiksid sobida kõigile. Lõpphinnang 5 tärni ja ainsaks vastuargumendiks mitte väga odav hind.
Test loetav What Hi-Fi lehel LINK
Lisainfo tootja kodulehel: LINK
Hind meil 250€. teiste Sennheiser kõrvaklappide hinnad leiate hinnakirjast: Sennheiser kõrvaklapid.

Boston Acoustics Soundware S8) Boston Acoustics Soundware S 5.1 kodukinokõlarite komplekt
Selle kõlarikomplekti väiksem vend Boston Acoustics Soundware XS sai just What Hi-Fi detsembrinumbri testis maksimaalsed 5 tärni; nüüd on siis suurema venna kord kohtupinki astuda. Suuremate kõlarielementide tõttu ka suuremate sattelliitkõlaritega (mis aga endiselt on mõnusalt väikesed ja komplektis kaasas olevate seinakinnituste abil kegesti näiteks toa nurkadesse ära peidetavad) komplekt (mis on samuti saadaval 2-s värvivariandis - läikivad valge ja must) on varustatud ka suurema elemendiga (10" vs. väikevenna 8") subwoofriga. Ja tulemus on endiselt hea - kõik 5 kõlarit teevad suurepärast koostööd - helipilt on ühtlane ja ruumiline, subwoofer teeb oma tööd samuti hästi. Ainult teatud olukordades on märgata keelpillide nootide teatud teravust, muidu on kõik väga hea. Kokkuvõtvalt 4 tärni; otseseks konkurentsiks Tannoy HTS 101 5.1 komplekt.
Test loetav What Hi-Fi lehel LINK
Lisainfo tootja kodulehel: LINK
Hinnainfo soovitavate letihindade näol leiate meie hinnakirjade hulgast: Boston Acoustiks kõlarid ja kõlarikomplektid

Cambridge Audio DacMagic Plus9) Cambridge Audio DacMagic Plus
See eelmisel aastal välja toodud CA DacMagic nime kandva ja huviliste hulgas palju kära tekitanud DAC-i uus sugulane on eelmisest versioon kallim aga ka tehniliselt täiuslikum. Enam pole lihtsalt tegu DACiga - lisandnud helivaljuse regulaator annab märku slelest, et see seade on nüüd ka digitaalne eelvõimendi ja kõrvaklapivõimendi. Lisaks on nüüd võimalus ühendada selle seadme külge BT100 nime kandev Bluetooth-adapter, mis toetab uut aptX koodekit ja seeläbi palju kvaliteetsemat heliedastust, kui varasem A2DP. Sisemiselt on nüüd tegu 24-bit/384kHz upsampling DAC-iga, mille USB-sisend toetab kuni 24-bit/192kHz signaali. Sisenditest on esindatud veel 2x dig. koaksiaal ja optiline, väljunditest digitaal- ja analoog RCA, optiline ja balansseeritud XLR.
Cambridge Audio DacMagic PlusKuulamistestid näitasid, et uus versioon on vanast küll parem ent mitte päris täiuslik. Helipilt oli küll detailne ja peen end veidi kaldus kõrgemate sageduste poole ja seda ka kõrvaklapiväljundis, veidi puudujääke leiti ka dünaamilises ulatuses. Aga kui arvestada kõiki neid liideseid ja pakutavaid võimalusi, on tegu ikkagi väga hea aparaadiga. Ainult et heli poolest veidi parem Arcam rDAC on isegi odavam (meil 315€).
Lõppu ka What hi-Fiekspertide soovitus parima ja samal ajal optimaalsema komplekti osas, mis ümber DacMagic Plus-i kokku saaks panna: signaaliallikaks Cambridge Audio NP30 striimer, võimendiks Marantz PM6004 ja kõlariteks Q Acoustics 2020i. Kõik need on meil ka saada :)
Test loetav What Hi-Fi lehel LINK
Lisainfo tootja kodulehel: LINK
CA hinnainfo leiate meie hinnakirjade hulgast: Cambridge Audio helitehnika toodete hinnakiri

Pioneer X-SMC-510) Pioneer X-SMC-5 (K/S)
See kõik-ühes seade on tõeline multitalent: ise väike aga mängib CD-ja DVD-plaate, omab ipodi/iPhone'i dokki, USB-liidest, võtab ilma juhtmeta vastu Airplay ja Bluetooth kaudu edastatavat heli, striimib DLNA abil (isegi FLAC faile!) ja omab lisaks ka interneti- ja FM-raadiote tuge. Ja teeb seda üsnagi edukalt. Kuigi DVD signaal pole päris müravaba ja varjualas detailne ja 400€ kanti jäävad Hi-Fi muusikakeskused või iPod dokid teevad veidi paremat (aga mitte tingimata valjemat) häält, on selle aparaadi trump ikkagi mitmekülgsus ja selles osas jääbki ta võitmatuks. Pildi ja helikvaliteedi arvelt siiski üks punkt maha ehk kokku väga korralik hinne 4.
Omalt poolt soovitame vaadata ka selle mudeli väiksema (kuigi mõõtmetelt sama suure) venna X-SMC-3 poole, mis kül lei mängi DVD-ja CD-plaate, ei oma FM-raadiot ja kaasapandud bluetooth adapterit, on aga ka X-SMC5 mudelist oluliselt odavam.
Test loetav What Hi-Fi lehel LINK
Lisainfo Pioneeri dokkide kohta tootja kodulehel: LINK
Pioneer dokkide hinnainfo leiate meie hinnakirjade hulgast: Pioneer helitehnika toodete hinnakiri

Epson EH-TW6000W 11) Epson EH-TW6000W 3D projektor
Epson EH-TW6000W pole lihtsalt üks järjekordne 3D-toega projektor vaid aparaat, mis demonstreerib taas kord Epsoni oskust teha tooteid, mis on nii tehnliselt uuenduslikud ja samal ajal ka küpsed; kvaliteetsed ja samal ajal mõistliku hinnaga. See projektor üllatab oma wireless toega, mis tähendab, et kaob vajadus vedada teinekord üsna pikka (ja kui nõuda korralikku kvaliteeti, siis ka üsna kallist (eriti, kui räägime pikkusest üle 10 meetri) HDMI kaablit signaalallikast projektorini) - piisab komplektis oleva wireless-saatja ühendamisest signaalallikaga (selleks on siiski HDMI kaabel vajalik) ja voila! - kuni 1080p 3D pilt on projekotoris ja sealt ekraanil ning seda suurepärase kvaliteediga. 3D osas suudab klassi liider Panasonic PT-AE5000E teha seda küll mõjuvabalt ja tajutavamalt ent Epson on vähemalt sama hea, kui teised konkurendid. Ka 2D pilt on loomulike värvidega ja terav. Lisaks leiab äramärkimist "eco" reziimi eriti vaikne töö - müratase on kõigest 24dB. Kaasas on ka 2 paari 3D-prille. Puudused? Ka neid leiab. Objektiivi vertikaalse seadistamise võimaluse puudumine on neist suurim. Epson EH-TW6000W Aga seda peetakse antud projektori nii tarbijasõbralikku hinda arvestades andeks andmist väärt olema, kuna üldine kvaliteet sellel tootel on tasemel, mida pakuvad konkurendid 2 korda kallimalt. Seetõttu hindeks maksimum ehk 5!
Test loetav What Hi-Fi lehel LINK
Lisainfo selle Epsoni projektori kohta on leitav Epson.eu tootelehel: LINK
Hind meil: 1750€.
Epsoni tootevalikus on ka veel võimsam (heledam) ja parema 3D pildiga mudel mudel EH-TW9000W LINK hinnaga 2640€

Bowers&Wilkins P512) Järjekorde supertest: kõrgema klassi heli ja väljanägemisega kõrvaklapid hinnaklassis 150-250£
AKG K550, Audio-Technica ATH-ES88, B&W P5, Beyerdynamic T50p, House of Marley Freedom: Stir it Up, Incase Sonic, Nixon RPM, Phiaton MS300, Sennheiser HD598, Ultrasone HFI-780 - nii pikk ja mõneti kummaliste tootjatega oli see nimekiri. Aga võitjaid oli üks ja selle tiitli rabasid endale AKG K550 kõrvaklapid. Välimuselt küll sellised, et mõttega, need peas inimeste ette ilmuda, harjumine võtab veidi aega aga nende pakutav helikvaliteet korvab kõik kõhklused - ruumiline, detailne, musikaalne ja loomulik on see. Ja nurgelise välimuse taga peitub hoopis tugev ja vastupidav konstruktsioon, mis kõigele lisaks on ka peale ja kõrvadele mugav. Viimast ei saa me aga oma kogemuse põhjal küll öelda testi teiseks tulnud Beyerdynamic T50p klappide kohta, mis istusid allakirjutanu peas justkui võõrkehad. ja mis heli nautimisest seejuures rääkida. Igatahes olge Beyerdynamic T50p eest hoiatatud. Lisaks nende kahe 5 tärni teeninud klapimudeli märgime ära ka meile samuti meeldivad B&W P5 klapid, kui kogu nimekirjast ainsad sellised, mis näevad tõesti soliidsed välja ja sobivad kokku ka reisiva ja muusikast lugupidava ärimehe imagoga. Lisaks on neil ju ka iPhone juhtimiseks vajalik integreeritud kaugjuhtmis-puldike koos sisseehitatud mikrofoniga kõnede pidamiseks, AKG K550mistõttu võib andeks anda nende mõnikord märgatava vähese heleduse kõrgematel sagedustel ja mitte nii ruumilise heli, kui AKG klappidel.
Lõppu ka lingid paremate klappide arvustustele: AKG K550 LINK  Beyerdynamic T50p LINK  Bowers&Wilkins P5 LINK Teised klapid: LINK
Hinnainfo: B&W P5: 279€ (laos, salongis olemas ka demopaar), AKG K550: 299€ Küsige pakkumist! (laos ja demopaar ka salongis!).
Lõppu ka What Hi-Fi? soovitus seliste kõrvaklappide juurde käiva helisüsteemi kohta: signaaliallikaks Apple MacBook Pro (või mõni teine Mac-i mudel), kui kvaliteetne aparaat nii riist- kui ka tarkvara osas (iTunes + palju erinevaid programme eri striimimisteenuste jaoks) + Audiolab M-DAC kui parim digitaal-analoogkonverter ja lisaks ka hea kõrvaklapivõimendi.

Monitor Audio Soundframe 113) Seinale asetatavad disainkõlarid.
Alustuseks peaks vist tõdema, et üks pilt võib öelda rohkem, kui tuhat sõna. Seda nii otseses kui ka antud juhul veidi kaudses mõttes. Ehk siis selleks, et aru saada, mis tüüpi kõlaritega tegu, tuleks visata pilk peale ühele neist - nimelt Monitor Audio Soundframe 1 seinakõlarile, kuna nende üheselt arusaadaval kujul kirjeldamisega läheks päris pikalt. Ja teiseks - antud kõlarite katetele on võimalik lasta trükida tootja pildipangast või omast failist soovitud kujutis.
Antud testis uuriti ja testitigi lähemalt kolme sellist seinakõlarit, mis ei ole oma hinnalt ja omadustelt niisama iluasjad, vaid mõeldud pakkuma korralikele kõlaritele omast helikvaliteeti. Võimalikult madalast ehitusest tingituna on selle saavutamine aga üsna rakse, kuigi kasutatakse peamiselt samu kõlarielemente, mida tavaliste riiuli- ja põrandakõlarite puhul. Kuna teised testis osalenud kõlarid - Image Audio IA8 ja PMC Wafer2 ei ole Eestis müügil, siis keskendume siinkohal Monitor Audio Soundframe 1-dele.
Testi odavamate toodetena (meil soovituslik letihind 549€7tk)(teised testis osalenud kõlarid ~2400€-2700€/paar) ei jäänud need kõlarid konkurentsis Monitor Audio Soundframesugugi hätta - näiteks tänu hoolikalt läbi mõeldud ehitusele oli nende seinale kinnitamine kõige lihtsam. Kiidusõnu sai leidlikkuse eest kesk- ja kõrgsageduselemendi ühildamine ühte konstruktsiooni, mida on võimalik 18 kraadi ulatuses kallutada, et heli soovitud suunas seadistada. Tulemuseks pehme ja nauditav, ruumiline heli. Bass ei olnud küll nii võimas ja madalale ulatuv, kui konkurentidel (süüdi selles kasti kinnine konstruktsioon) ent siiski täiesti korralik ja väle. Mõeldes mitmekanali-kasutusele, kus bassiosa kompenseerub subwoofer ja kesksageste puhul täheldatud mõningast küllastumist aitab likvideerida automaathäälestuse ekvalaiseri-osa, siis ei leita mingit põhjust, miks peaks heli pärast need atraktiivsed kõlarid traditsiooniliste põranda- või riiulikõlaritega konkureerides kõrvale heitma. Igati tubli 4 punkti.
Test loetav What Hi-Fi lehel LINK
Lisainfo Monitor Audio Soundframe seeria kohta tootja kodulehel: LINK
Pioneer dokkide hinnainfo leiate meie hinnakirjade hulgast: Monitor Audio kõlarid

Cambridge Audio NP3014) Muusikastriimerid
Ajal, kui elektroonilisel kujul säilitatavad muusikafailid moodustavad järjest suurema osa inimeste muusikakogudest, on striimeri, kui lihtsa seadme, mis sellele kogule lihtsalt ligi pääseda ja sealt mugavalt muusikat valida ja kvaliteetselt esitada võimaldab, roll järjest suurem. Seetõttu võetigi ette 4 erineva tootja üsna mõistlikus hinnaklassis toodet, et leida neist parim.
Cambridge Audio NP30 - väike, ent informatiivse ja suure ekraaniga, lihtsalt kasutatav (eriti läbi uuvol Remote nimelise Appi), endiselt suurepärane striimer, kuigi hinnalanguse läbi elanud konkurendid on suutelised enamaks. 5 tärni. Ülevaade: LINK Hind:
Denon DNP-720AE - teistest odavam (hinnalangus pole kahjuks veel meile jõudnud) ja ka detailsuse, dünaamika ja täpsuse osas teistest kehvem. Ent ometigi piisavalt hea nii helilt kui ka omadustelt, sest omab ka näiteks sisseehitatud Airplay tuge! 4 tärni. Ülevaade: LINK Soovitatav letihind: 479€
Marantz NA7004 - see striimer on ka meil õnneks soodushinnaga saada :) - vaata soodushinnaga Marantz tooted. Tehnilistelt omadustelt kui ka helikvaliteedilt ei leitud sellele striimerile siin testis vastast. 24bit/192kHz võrgust mahamängimise tugi küll puudub aga seda pole ka teistel konkurentidel. Küll on aga Airplay tugi (märtsi lõpuni tasuta), võimalus kasutada sisseehitatud DAC-i ka eraldi (kuna seadmel on ka digitaalsed optilised ja koaksiaalsisendid ning ka 2 USB-sisendit), kõrvaklapivõimendi, lisana ka bluetooth-adapter. Wi-Fi tugi sel seadmel aga puudub (ainsana selles seltskonnas). Kokkuvõtvalt siiski maksimaalne 5 tärni! Ülevaade: LINK Hind: 765€
Marantz NA7004NAD C446 - pehme ja voolava heliga, milles on piisavalt detailsust just eriti väikese dünaamikaga lugude juures; samas aga jääb puudu täpsusest ja jõulisusest. Tehnilises osas on ka etteheiteid: puudub 24-bit failide tugi ja Apple'i seadmete ühendamiseks tuleb soetada juurde dokk. Selle hinna juures piisavalt ei üht ega teist. Kokku 3 tärni. Ülevaade: LINK Hind: 749€

Lõpetuseks ka soovitatav komplekt Marantz NA7004 juurde: Marantz PM6004 võimendi, KEF Q300 riiulikõlarid ja Synology DS212j NAS-seade. Taas kord on kõik need meie kaudu saada :)

15) Kõrgema klassi (~3000£) kodukinoprojektorid
JVC DLA X-30, Optoma HD83, Panasonic PT-AT5000E ja Sony VPL-HW30ES.
5 tärni saavad siin JVC ja Panasonic (teised kaks ei ole ka kehvad, saavad 4), võitjaks tuleb siiski Panasonic kõige loomulikuma ja realistlikuma ildikvaliteedi pärast ja sed anii 2D kui ka 3D reziimis. Ülevaated leitavad What Hi-Fi lehelt LINK, Panasonicu saate aga meilt. Ja seda palju odavamalt, kui 3000£ ehk ~3600€: LINK

Onkyo TX-NR500916) Viimane test selles ajakirjas - Onkyo TX-NR5009 ehk Onkyo ressiiverite lipulaev.
Ja lipp on sel laeval väga-väga kõrgel. Ainult ruum peab selle ressiiveri kasutamiseks olema üksjagu suur. Ja naabrid kaugel või juba vanaduse tõttu nõrgenenud kuulmisega. Korraliku kõlarikomplekti projektori ja suure ekraani kasutamise puhul jäävad Eesti kinod häbisse. 5 tärni ja What Hi-Fi testides seni referents-ressiiverina kasutatud TX-NR5008 sai kinga. Nii ongi. Orienteeruv hind 2300€, tark küsib aga pakkumist.
Test loetav What Hi-Fi lehel LINKJa kõige lõppu ühe üldse mitte erialaselt helitehnikaga tegeleva inimese pikk ja põhjalik blogipostitus sellest, kuiväga ta naudib oma Tannoy Mercury V4 kõlareid. Lugege ja nautige teiegi: http://licensetoquill.co.uk/2011/06/05/tannoy-v4-floorstanding-speakers-review/