Uudised/Testid

Ülevaateid uudistoodetest ja tootetestidest sügis-talv 2011/2012

What Hi-Fi awardsAasta lõpus teevad paljud kokkuvõtteid ja nii on ka Hi-Fi maailmas. Kui EISA auhinnad antakse välja juba augustis (auhinnatud parimad audio-video tooted meie hinnakirjades), siis What Hi-Fi? tegi seda oktoobris ja teine, veidi enam hi-end-tehnikale keskenduv Hi-Fi Choice novembris. Auhinnatud toodetest, lisaks paljude ressiivrite testitulemustest, meie valikusse lisandunud uutest tootjatest (Boston Acoustics, Velodyne, Pro-Ject, Geneva) ja toodetest, nagu Dali Zensor kõlarite valgest versioonist ning paljust muust allpool lähemalt.


Zeppelin Air App1.
Juba niigi hea, 2011 aasta parima muusikakeskuse EISA auhinna saanud Bowers&Wilkins Zeppelin Air tehti veelgi paremaks: et pakkuda selle modernse ja suurepärase muusikakeskuse kasutamiseks uusi võimalusi, lasti välja Apple'i toodetel kasutamiseks mõeldud Zeppelin Air App. Selle aplikatsiooni mõte on võimaldada mitmel inimesel üheaegselt oma lemmiklugusid ühisesse playlisti lisada ja Airplay kaudu sealt edasi Zeppelin Airi mängimiseks saata. Ehk siis edaspidi ei ole teie sünnipäevapeol nii, et muusika valite teie - hoopis kõik teie külalistest iPodide, iPadide ja iPhone'ide omanikud saavad vaadata üle oma kaasasoleva muusikakogu ja muuta peo muusikavalikut just oma maitse järgi; väljavalitud lugusid saavad kusjuures muuta ka teised.
Soovitame kõigil, kes te meie kaudu Zeppelin Airid juba soetanud olete, antud funktsionaalsus järele proovida ja pakkuda näiteks jõuluajal võimalust kõigil oma lemmik-jõululugusid sel moel teistelegi kuulata anda.
Kellel neid kaasaskantavad Apple'i muusikamängijaid aga ei ole, need võtke oma arvutid ja proovige Airplay ära iTunesi abil. Piisab vaid PC või MAC arvutist ja WIFI-võrgust.

NB! Airplay funktsionaalsust ei oma Zeppelin Air'ile eelnenud mudel B&W Zeppelin, mis hetkel meie kaubandusvõrgus üsna hea hinnaga saada on. Seega - enne ostu kontrollige üle, millise tootega täpsemalt tegu. Meile teadaolevatel andmetel oleme seni ainsad Zeppelin Airide müüjad Eestis.

Lisainfo:
Zeppelin Airi tutvustav leht @ValiHeli.ee LINK
Zeppelin Air Appi tutvustav artikkel B&W blogis LINK
Zeppelin Air App iTunes poes LINKOnkyo TX-80502. Sakslaste AreaDVD on teinud ära tänuväärse töö ja testinud põhjalikult teist laineid löövat aparaati, mis ka meie turul sooja vastuvõtu on saanud: selleks on Onkyo stereoressiiver TX-8050. Mis selle aparaadi nii eriliseks teevad, on selle juba Onkyo kodukinoressiiveritelt tuttavad võrguomadused (DLNA, internetiraadiod, juhtimisvõimalus iPodi jt. Apple'i seadmetega, USB/Apple'i seadmete liides) ja lisaks veel sisseehitatud DACi pakutav võimalus juhtida võimendisse ka dekodeerimata digitaalset helisignaali. Optilise ja/või digitaalse sisendiga võimendeid/stereoressiivereid on turul väga vähe ja seda eriti nii taskukohases hinnaklassis, nagu seda Onkyo TX-8050 on.
AreaDVD kokkuvõte sellest aparaadist on üsna konkreetne: suurepärane. Kiita said nii võimendi võimsus ja dünaamika, heli ruumilisus, detailsus ja puhtus ja ka hind. Miinustena suudeti üles nimetada vaid HDMI liideste ja ekraanimenüüde puudumine aga neid omadusi ei ole meie teada ühelgi hinna poolest ligilähedalegi jääval võimendil ega stereoressiiveril. Seega - soe ostusoovitus! Antud stereoressiiveri hinnainfo leiate meie Onkyo hinnakirjast
Testi ülevaade saksakeelsena LINK ja Googe translatori poolt inglise keelde panduna LINK
Teise saksa ajakirja ComputerBild analoogne test jõudis üsna sarnase kiitva tulemuseni (nemad leidsid puuduseks kaasaskantavate MP-3 mängijate ühendamiseks vajaliku 3,5mm pulkpistiku-sisendi puudumise esipaneelil). Test ise loetav siin: LINK3. Oma iga-aastase keskklassi kodukinoressiiverite testi tegi ära ka Soome/Eesti tehnikaajakiri Tehnikamaailm. Kuut ~500-700 euro hinnavahemikku jäävat ressiiverit hõlmavas üsnagi korralikus testis olid Denon AVR-1912, Onkyo TX-NR609, Pioneer VSX-921-K, Harman Kardon AVR 265, Sony STR-DN1020 ja Yamaha RX-V671. Lõpptulemuses jagasid esimest kuni kolmandat kohta Denon, Onkyo ja Pioneer, viimaseks jäi Harman Kardon.
Õnneks on see test kokkuvõtlikul kujul olemas ka Tehnikamaailma veebis: LINK
Kellel aga huvi testiga põhjalikult tutvuda, see kiirustagu novembrikuu ajakiri ostma või astugu läbi meie salongist.Amphion Helium 4104. Rootslaste Bild&Ljud (tõlkes Pilt&Heli) otsis kõrgema klassi lauale sobivaid kõlarikomplakte. Parimate arvutikõlarite testis osalesid Corsair SP2500, Creative ZiiSound T6, Focal XS ja Amphion Helium 410 koos NuForce Icon 2 võimendiga.
Võitjatena väljusid Amphion Helium 410 tänu detailsele ja ruumilisele helile (puuduseks subwoofri poolt toetamist vajav alumine osa) ja Focal XS tänu disainile ja iPodi doki olemasolule (puuduseks kaugjuhtimispuldi vähene funktsionaalsus).
Test on rootsi keeles loetav kodulehel LINK ja läbi Google translatori inglise keelde tõlgituna siit: LINK
Amphion Heliumi ja NuForce Icon 2 komplektiga saate lähemalt tutvuda meie salongis.Denon AVR-19125. Bild&Ljud puhul kajastaksime veel 2 testi tulemusi: esiteks keskklassi odavama otsa ja teiseks keskklassi kallima otsa kodukinoressiiverite oma:
Esimeses testis pistsid üksteisega rinda Onkyo TX-NR509, Yamaha RX-V471, Pioneer VSX-921, Denon AVR-1912 ja Kenwood RV-7000. Võitjatena väljusid sellest lahingust teistest veidi kallimad Denon AVR-1912 (parim heli nii stereoreziimis kui ka mitmekanalisena) ja Pioneer VSX-921 (kõige multifunktsionaalsem), järgnesid odavamad Onkyo (parima hinna/kvaliteedi suhtega ressiiver) ja Yamaha. Kenwood oli eelmiste kõrval üsna lootusetus tagaajaja rollis...
Test ise loetav rootsi keeles LINK ja taas kord tõlgituna inglise keelde LINK
Ülalolevast nimistust on salongis hetkel väljas kõik testi 4 esimest mudelit: Denon AVR-1912, Pioneer VSX-921, Onkyo TX-NR509 ja Yamaha RX-V471.

Onkyo TX-NR809Teise testi osalejad olid Denon AVR-3312, Pioneer VSX-2021, Yamaha RX-A2010, Harman/Kardon AVR 365, Anthem MRX 300 ja Onkyo TX-NR809.
Sellest nimistust leiti parimaks oleva Onkyo TX-NR809 (parim stereoheli, puuduseks kaugjuhtimispuldi vähene funktsionaalsus), järgnesid minimaalse vahega Pioneer VSX-2021 (kui võimalusterohkeim ja samas ka lihtne kontrollida) ja Yamaha RX-A2010. Viimase koha hõivas Harman Kardon AVR 365.
Test rootsi keeles LINK ja taas kord tõlgituna inglise keelde LINK
Selle testi ressiiveritest saate meie salongis tutvuda Yamaha RX-A2010 mudeliga, Pioneer, Denon ja Onkyo on aga olemas laos.


Amphion Argon 1
6. Bild&Ljud esimeses uudises mainitud Soome kõlaritootja Amphion (kelle maaletoojad me alates sellest sügisest oleme!) on saanud ka teise, oluliselt kaalukama ja tõsiseltvõetama grupitesti võidu.
Hi-FI Choice detsembrinumbris võeti vaatluse alla 1000£ ja 1650£ ehk eurodes 1150-1900 hinnavahemikku jäävad riiulikõlarid, milledelt on põhjust oodata juba väga kvaliteetset heliedastust. Ja osalejate nimekiri oli neil päris kõrgetasemeline: lisaks meil Eestiski tuntud ja saada olevatele Dali Mentor 1 ja Dynaudio Excite X16-le veel ka rohkem USA ja Inglismaa turgudel leitavad Quadral Aurum Megan VIII, Spendor SP3/1R2, Totem Rainmaker ja põhjanaabrite Amphion Argon 1. Viimased 2 osutusid ka testi paremateks. Amphion Argon sai siiski kindla ülekaaluga võitja tiitli pea laitmatute heliomaduste, kontrollitud bassi ja avara stereopildi tõttu.
Testis ~1350€ hinnanumbrit kandev Amphion Argon 1 on meilt saada soovituslik jaehinnaga 1300-1400€ (sõltuvalt viimistlusest ja kõlarikatete värvist). Huvilistel palume küsida pakkumist! salongis ootab teid aga kuulamisseansile Argon 1 suurem ja jõulisem vend: Argon 3!

Kogu meie pakutavate Amphioni kõlarite hinnakiri on leitav siit: LINK7. Uudis Marantzi toodete praegustele või tulevastele omanikele:
Marantzi poolt uni 31.12.2011 pakutud tasuta Airplay uuendusvõimalust Marantz mudelitele MCR603 Melody Media, AV7005, SR7005 ja NA7004 pikendati kuni 31. märtsini 2012. Kasutage võimalust säästa 40€!
Mudelitel SR6006, SR5006 ja NR1602, millel on samuti Airplay tugi, on see juba tehases installeeritud.
Lisainfo: www.marantz.eu/airplay
Link meie hinnakirjadele: Marantz helitehnika
Uuendus: Aprillis 2012 loobus Marantz Airplay uuenduse eest raha küsimast - nüüd ja edaspidi on see suurepärane funktsionaalsus marantzi sedametele saadav tasuta!


8. Dali Zensor seeria kõlarid on nüüd saadaval täisvalgena!
Dali uusim ja heliomadustelt palju kiita saanud kõlariseeria (sealhulgas What Hi-Fi auhind parimale kõlaripaketile 2011-2012 hinnaklassis £700-£1500: Dali Zensor 5 5.1 LINK), Zensor, on saanud uued viimistlusvariandi - lisaks senistele läikiva valge esipaneeli ja mattvalgete külgedega valgele kõlaritele, millel olid komplektis mustad kõlarikatted, saab tellida samasuguseid kõlareid koos valgete katetega (või siis valgeid katteid eraldi)!
Vaadake pilte ja te saate isegi aru, et me tahame neid kõlareid! :D Kui ka teie, siis andke meile sellest märku!
Dali Zensor seeria Dali kodulehel: LINK
Link meie hinnakirjadele: Dali kõlarid

Uuendus 02.01.2012: 4-l pildil nähtavad valged Dali Zensor 5 kõlarid on nüüd meil ka salongis ja on tõesti ilusad nii väljanägemiselt kui ka heli poolest.
Uuendus 30.01.2012: eelpoolmainitud valgete kõlarikatete hinnakiri on nüüd ka võimalik teieni tuua: algab see 15 eurost/tükk mudeli Zensor 1 puhul ja tipneb 65 euroga mudeli Ikon 7 puhul. Ehk siis valged katted on saada ka valgetele (Zensor-seeriast paremuselt järgmise klassi) Ikon sarja kõlaritele :)  
Dali Zensor1  Dali Zensor 1  Dali e-12F  Dali Zensor 5  Zensor VocalBoston Acoustics Soundware XS5.1SE
9.
Veel valgeid kõlareid! Uuenenud Boston Acoustics Soundware XS5.1SE on käinud läbi What Hi-Fi ekspertide käest ja saanud nagu sellele eelnenudki mudel maksimaalsed 5 tärni!
Peamiselt kosmeetilisi ja disaini-muudatusi kogenud mudel rõõmustas neid BA toodetele kohase meeldiva heliga, mis sobiliks nii kodukinoks kui ka isegi muusika kuulamiseks.
Kõigest 499€ maksev komplekt on juba saadaval nii läikiva valgena kui ka läikiva mustana ja on detsembri alguse seisuga jõudnud ka juba Eestisse :)
Lisainfo:
Meie hinnakiri: Boston Acoustics kõlarid
Boston Acoustics SoundWareXS 5.1 SE test What Hi-Fi?-s: LINK
Boston Acoustics SoundWareXS 5.1 II tooteleht: LINK
Olgu ka ära märgitud, et ressiiveri taha ühendatuna saaks sellest komplektist ka suurepärase 5.1 arvutikõlarite lahenduse, mis jätab helikvaliteedilt ülejäänud 5.1 arvutikõlarid kaugele maha. Sobiva heleda ressiiveri saab näiteks Onkyo tootevalikust.Velodyne SPL-1000 Ultra10. Meil on häid uudiseid ka madalate sageduste sõpradele. Lõpuks on meil salongis Jamo uusim subwoofer Jamo SUB660. Nimele kohaselt on sel võimsust 660 watti ja alumine sageduspiir 23 hertsi juures. Kusjuures hämmastavaim number selle mudeli juures on hoopis hind: kõigest 420€! Teist sellise hinnaklassi subwoofrit, mis nii madalale mängiks ja nii võimas oleks, meie ei tea.
Lähemalt sellest mürisejast meie tootelehel: Jamo SUB 660 subwoofer

Kellele eelnevast veel väheks jääb, nendele on aga veelgi vägevam uudis - oleme nüüdsest ka Ameerika ja arvatavasti terve maailma parima ja tuntuma subwoofritootja Velodyne edasimüüjad!
Nende suurepäraste, nii kodukino kui ka muusika jaoks väga hinnatud subwoofrite hinnakirja leiate: Velodyne subwoofrid
Nende hulgas on ka tänavune What Hi-Fi parim subwoofer hinnaklassis üle £700: Velodyne SPL-1000 Ultra. Selle suurepärase automaathäälestusega toaväristaja ülevaade: LINKPro-Ject RPM11. Kui Inglismaal tõuseb vinüülplaatide müük 2011 aasta esimesel poolaastal 55% ja USA-s samal ajal 41%, siis ei saa seda trendi eirata ka meie. Alates 2011 aasta lõpust pakume maailma suurima vinüüplaadimängijate tootja Pro-Ject fantastilise heli ja väljanägemisega tooteid!
Hinnakirja koos piltidega leiate siit: Pro-Ject Hi-FI vinüülplaadimängijad


 

Jamo S426 HCS3 12. Meie poolt paljudele odavat, ka muusika kuulamiseks sobivat head 5.0 või 5.1 kodukino-kõlarikomplekti otsivatele soovitatud Jamo S426 HCS3 jõudis ka What Hi-Fi? ekspertide kätte ja leidis ka seal sooja vastuvõtu. Kiita sai selle süsteemi helipilt ja madalale ulatuv bassiesitus, miinuspoolele jäi bassi täpsus muusika mängimisel. Aga kokkuvõttes leiti selle komplekti hinna ja kvaliteedi suhe väga hästi paigas olevat. Ja kui arvestada selle komplekti hinda meil - kõigest 260€ (vs. üle 400€ seal), siis võib tõdeda, et vastast on sellele väga raske leida :)
Hinna osas üritab konkureerida küll Pure Acoustics oma Supernova komplektiga aga ühe selle soetanud inimese (mitte kõige meeldivamad) kogemused on kirjas järgmises ELFA foorumi postituses.

Komplektist pikemalt: Jamo S426 HCS3 meie kodulehel
What Hi-Fi test 2012 aasta jaanuarinumbrist PDF kujul: LINKAKG Q70113.
Veidi ka kõrvaklappidest. AKG mudelirida täienes hiljuti välja tulnud ja What Hi-Fi? ülevaates heiliomaduste osas ainult kiitvaid hinnanguid saanud Reference-sarja mudelile AKG Q701 Quincy Jones Edition lisaks ka veel veidi odavama Hi-Fi klassi mudeliga AKG K550.
Ka nende suletud kõrvaklappide puhul oli üks disainieesmärkidest saavutada avatud kõrvaklappidele omane ruumiline helipilt ja sellega on testide põhjal ka edulkalt toime tuldud. Q701 mudelile sarnaselt on ka nende helipilt neutraalne, väga puhas ja detailne, basse ja kõrgeid sagedusi just niipalju, kui vaja. AKG Q701 on siiski suuteline pakkuma veelgi suuremat detailsust kõrgete sageduste osas, madalamat bassi ja instruminetide eristatavust. Konstruktsioonilt on mõlemad tugevad ja loodud vastu pidama, K550 puhul on oluline roll ka suutlikkusel eristada välismürasid. Suurusest ja konstruktsiooni suurusest tingitult pole neist kumbki aga päris sobilikud mobiilseks kasutuseks. Mõlema mudeli puhul soovitame parima AKG K550tulemuse saavutamiseks kasutada ka eraldiseisvat kõrvaklapivõimendit.
Lingid:
What Hi-Fi? AKG Q701 ***** ülevaade: http://www.whathifi.com/review/akg-q701
K550 AKG.uk tooteleht: http://uk.akg.com/akg-k550-uk/k-550.html
Kogu AKG Quincy Jones Signature Line kõrvaklapivalik: LINK
Tootja poolt soovitatavad letihinnad: AKG Q701: 499€, AKG K550 -  299€. Meie hinna teadasaamiseks küsige pakkumist!
Tarne: Q701 valged ja mustad mudelid Q701BLK ja Q701WHT ning K550 reeglina laos.


LG-HX906TX14. Soomlaste Tekniikan Maailma avaldas oma 2012 aasta teises numbris meil hetkel veel mitte müügis oleva LG HX906TX 9.1 (!!!) kanali kodukinokomplekti testi. Kui aeg-ajalt on LG suutnud turule tuua täiesti korraliku kvaliteediga kodukinokomplekte, siis selle ~800€ hinnasilti kandva mudeli heliomaduste kohta jäi TM küll väga negatiivsele seisukohale. Imepeenikesed kõlarikaablid, millede väljavahetamine keeruliseks on tehtud, kerge ja õhukese korpuse tõttu kumisevad kitsad tornkõlarid, kunstlikult tekitatatavad lisa-surroundkanalid, mis helipildile midagi head lisaks pakkuda ei suuda, subwoofer, mille puhul täpsest ja loomulikust bassist kuidagi rääkida ei saa... Igatahes on piisavalt põhjus enne selle komplekti ostu üritada see oma kõrvaga üle kuulata.