Tootjad / Hinnad

Sonos juhtmevabad nutikõlarid, soundbarid, striimivad võimendid jm. Enamus tooteid on proovimiseks väljas väljas meie spetsiaalses Sonos kodukino-kuulamistoas!

Sonos on 2002 aastal Californias alustanud ja 3 aastat hiljem oma esimeste juhtmevabade Hi-Fi toodetega välja tulnud börsifirma. Nüüd, ligi 20 aastat hiljem on neist saanud juhtiv nutikõlarite ja multiroom-lahenduste pakkuja, kelle valikus on lisaks ka hääljuhitavad soundbarid / heliribad, installatsioonivõimendid ja- kõlarid ning spetsiaalselt IKEA jaoks välja töötatud kõlar-valgustid. Kuulujuttude järgi on neilt peaegi välja tulemas ka kõrvaklapid :)

 

Kui oled oma otsuses juba kindel, siis kiireim viis valitud Sonose tooted ostukorvi laduda ja kätte saada on tellides need läbi meie veebipoe: https://pood.valiheli.ee/tootja/sonos/

Head ostlemist!


Its time to celebrate

 

Lisainfo

Koduleht: https://www.sonos.com/en/home
Facebook: http://www.facebook.com/sonos
Youtube: https://www.youtube.com/user/sonos

 

Uued tooted aastal 2017-2019:


One - Play:1 edasiarendus, peamiseks erinevuseks lisandunud Alexa hääljuhtimine ja Airplay 2 tugi.
Lisainfo:  https://www.sonos.com/en/shop/one.html

Beam - kompaknte nuti-soundbar nii teleri heli parendamiseks kui ka muusika kuulamiseks. Beam on hääljuhitav Alexa, Siri ja 2019 aasta alguses saabuva tarkvarauuenduse järel ka Google Assistantiga, toetab Airplay 2-e, ühendatakse teleriga HDMI-ga, Play:1 või One ja SUB-i lisamisega saab sellest kokku panna 5.1 komplekti. Beam on saadaval kahes viimistluses: must ja valge.
Lisainfo:  https://blog.sonos.com/en-gb/sonos-beam/ ja https://www.sonos.com/en/shop/beam.html

AMP - 2019 aasta alguses müügile jõudnud Connect:AMP-i edasiarendus - madalam (paremini räkitav), võimsam (2x125W) ja sobib nii ka korraga 4 kõlari võimendamiseks, toetab Airplay 2-e, omab HDMI ARC sisendit ja subwoofriväljundit, toetab One, One SL ja Play:1 baasil tagakõlarite kasutamist ja virtuaalset keskkõlari funktsiooni.
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/amp.html
Võrdlus Connect:AMP vs AMP: https://www.audioadvice.com/content/new-sonos-amp-vs-connectamp/
sonos one sl ja Play:1 võrdlus
ONE Gen2
- uuendatud versioon One kõlarist. Välimuses, helis ja funktsionaalsuses on kõik nagu ennegi aga sisemuses väikeseid muudatusi siiski on: protsessor on kiirem, mälu on rohkem ja eri seadmete omavahelise suhtluse parandamiseks on toetatud ka Bluetooth Low Energy protokoll (mingit üle Bluetoothi muusika striimimist aga ei toetata!). Müügil on One Gen 2 alates 2019 aasta maist.

Sonos MOVE - kauaoodatud akuga ja Bluetoothi toega Sonos kõlar. IP56 klassi ilmastikukindlus; kuni 10 tundi kestev aku; USB-C laadimispesa ja laua peale käiv laadimisdokk/kõlarialus; tugev, kukkumisi , UV-kiirgust, sademeid jms välja kannatama loodud korpus, tagaküljel asetsev "sang", Auto TruPlay automaathäälestus
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/move.html

Sonos One SL - One disaini, omadustega ja heliga kõlar, millel ainsa erinevusena puuduvad mikrofonid hääljuhtimise jaoks ja mis hakkab asendama Play:1 kõlarit. Mõeldud näiteks ruumidesse, kus hääljuhtimist ei vajata (näiteks avalikud ruumid) või lisana lahendustesse, kus hääljuhtimist võimaldav seade juba olemas (näiteks tagakõlariteks Beam-i juurde).

Sonos Port: uus striimer, mis hakkab asendama Connect-i. Välimuselt on see nüüd sarnane uuele AMP-ile, sisemuses toimunud muudatustest tasub välja tuua lisandunud Airplay 2 toe, hääljuhtimise ja 12V trigeri lisandumise

sonos one control beam white sonosamp 

 

Uued tooted 2020-2021

Sonos Five: Play:5 (Gen 2) asendus. Uuendatud on protsessor ja lisatud mälu, välimuse osas on valge mudel nüüd üleni valge ja must mudel üleni must ja need must ja valge ei ole enam läikivad vaid matid.
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/five.html

Sonos SUB (Gen 3) - SUB (Gen 2) asendus. Nagu ka Five puhul on muudatused väikesed - kiirem protsessor ja rohkem mälu, mis tähendab, et uued subwoofrid on tulevikukindlamad 
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/sub-white.html

Sonos Arc: Playbari ja Playbase asendus. Siin on tegu juba täiesti uue tootega. Varasema optilise sisendi asemel ühendatakse see soundbar teleriga ajale kohaselt (eARC toega) HDMI ühendust kasutades, tänu sellele mängib Arc maha ka Dolby Digital Plus ja Dolby TrueHD heliformaate. Dolby Atmos-e jaoks on sel soundbaril 2 ülespoole suunatud kõlarielementi (ehk kasutatakse laepõrgatust). Olemas on nüüd ka tugi hääljuhtimisele (Amazon Alexa ja Google Assistant) ja Airplay 2-le. Kokku on soundbaris 11 kõlarielementi (8 woofrit ja 3 tweeterit) ja 11 D-klassi võimendit, häälestuseks on Trueplay. Seinale kinnitamiseks saab lisana tellida vastava kinnituse. Välimuse osas tasub ära märkida, et nüüd on valikus ka valge viimistlus ja seda, et võrreldes Playbariga on uus mudel oluliselt saledam ja ka veidi pikem, mis teeb selle visuaalselt sobivamaks suuremate telerite jaoks. Komplektis on lisaks HDMI kaablile kaasas ka üleminek optiliselt HDMI peale niiet ka vanemate telerite omanikud saavad seda kasutada aga Dolby Atmos tuleb siis küll ära unustada. 
Tagakõlariteks sobivad Arc-i juurde One, One SL ja Five paarid, subwoofriks nii Gen 2 kui ka Gen 3 SUB
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/arc.html

Sonos Roam: 2021 aasta 9-l märtsil ametlikult välja kuulutatud kaasaskantavas formaadis akuga Bluetooth/Wifi kõlar, mille tarned algasid aprillis. Põhimõtteliselt on tegu Move'i väiksema vennaga, mis on aga palju väiksem ja kergem: kõrgust ~ 17 cm, kaalu 430 gr. Toome siinkohal välja ka selle peamised tehnilised aspektid: Bluetooth 5.0, Airplay 2, 2 kõlarielementi ja 2 võimendit, hääljuhtimine, Trueplay automaathäälestus, IP67 veekindlus (kuni 30 min 1 meetri sügavuses),  2 Roami korral on võimalik moodustada neist stereopaar (aga vaid Wifi võrgus). Viimistlusvariante  on, nagu ka teistel Sonos toodetelgi, 2: mattmust ja mattvalge. Komplektis on USB-C laadimiskaabel, võimalik on juurde soetada ka magnetkinnitusega juhtmevaba laadija.
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/roam.html

Sonos Beam G2: 14. septembril kuulutas Sonos välja uue versiooni Beam soundbarist - Beam Gen 2. Peamised muudatused on Dolby Atmos tugi (täiendavaid üles suunatud kõlarielemente siiski soundbari ei lisatud ehk ülemine helikiht luuakse virtuaalselt) ja selle eelduseks olev eARC toega HDMI liides, 40% kiirem protsessor (lisavõimsust vajataksegi just Atmos signaali töötlemiseks) ja ARC-ilt laenatud perforeeritud kihtplastist esivõre, mis on Gen 1 mudelil kasutatavast riidest kattest soliidsem. Oktoobri teisest poolest on meil Beam 2 ka demoruumis väljas :).
Lisainfo ja põhjalik tehniline võrdlus Beam Gen 1 mudeliga on leitav siin: https://www.whathifi.com/advice/sonos-beam-gen-2-vs-sonos-beam-how-does-the-new-dolby-atmos-sonos-soundbar-compare

 

Uued tooted 2022

Sonos SUB Mini: Juba pea aasta kuulujuttude tasemel püsinud väike Sonose subwoofer kuulutati 13. septembril lõpuks ometi ametlikult välja. Kinnine korpus, 2 bassielementi, kokkusobivus enamiku Sonose kõlarite ja soundbaridega, Trueplay, juhtmevabadus - paljuski on tegu olemuselt Sonos SUB-iga väga sarnase tootega. Siiski on mõned erinevused, millega arvestada:
1) SUB Mini-sid saab ühte ruumi lisada vaid ühe (SUB-i puhul saab lisada 2 tk)
2) SUB Mini viimistlus on matt (kas valge või must) (SUB-i viimistluste valikud on läikivad)
3) SUB on mõeldud väikeste ruumide jaoks
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/sub-mini
Osta SUB Mini meie veebipoest: https://pood.valiheli.ee/sonos-sub-mini-kompaktne-subwoofer/

  

 

ValiHeli salongis on tutvumiseks väljas järgmised Sonos tooted:
One, One SL, Play:1, Play:5 G2 ja Five kõlarid, AMP võimendi, Beam, Beam G2 ja ARC soundbarid, SUB, Sub Mini, Move ja Roam Bluetooth/Wifi kõlarid.
Meil on ka Eesti ainus spetsiaalne Sonose kodukinotuba, kus on väljas kodukino-kõlarikomplektid ehk Surround Set-id nii ARC kui ka Beam soundbaride baasil (seda siis koos SUB-i ja One SL tagakõlaritega).
Tule meile külla, et veenduda ise Sonose lahenduste kvaliteedis ja kasutusmugavuses :)

 

 

Allpoololeva hinnakirja hindade näol on tegu tootjapoolsete soovituslike hindadega seisuga 01.03.2023.
Meie müügihinnad koos laoseisuga on leitavad e-poest https://pood.valiheli.ee/tootja/sonos/ 

Nimetus, viimistlus, kogusTootekoodSoovituslik hind
     
Sonos ONE SL Must ONESLEU1BLK 199
Sonos ONE SL Valge ONESLEU1 199
Sonos ONE G2 Must ONEG2EU1BLK 229
Sonos ONE G2 Valge ONEG2EU1 229
Sonos ERA 100 Must E10G1EU1 279
Sonos ERA 100 Valge E10G1EU1BLK 279
Sonos ERA 300 Must E30G1EU1 499
Sonos ERA 300 Valge E30G1EU1BLK 499
Sonos FIVE Must FIVE1EU1BLK 649
Sonos FIVE Valge FIVE1EU1 649
Sonos MOVE Must MOVE1EU1BLK 449
Sonos MOVE Valge MOVE1EU1 449
Sonos ROAM SL Must RMSL1R21BLK 179
Sonos ROAM SL Valge RMSL1R21 179
Sonos ROAM Must ROAM1R21BLK 199
Sonos ROAM Valge ROAM1R21 199
Sonos RAY Must RAYG1EU1BLK 299
Sonos RAY Valge RAYG1EU1 299
Sonos BEAM Must BEAM1EU1BLK 449
Sonos BEAM Valge BEAM1EU1 449
Sonos BEAM G2 Must BEAM2EU1BLK 549
Sonos BEAM G2 Valge BEAM2EU1 549
Sonos ARC Must ARCG1EU1BLK 999
Sonos ARC Valge ARCG1EU1 999
Sonos SUB Mini Must SUBM1EU1BLK 499
Sonos SUB Mini Valge SUBM1EU1 499
SUB G3 Must Gloss SUBG3EU1BLK 899
SUB G3 Valge Gloss SUBG3EU1 899
Sonos PORT PORT1EU1BLK 449
Sonos AMP AMPG1EU1BLK 799
Sonos BOOST BOOSTEU1 119
Sonos In-Ceiling speakers INCLGWW1 799
Sonos In-Wall speakers INWLLWW1 799
Sonos Outdoor speakers OUTDRWW1 999
BEAM Wall mountMust BMWMWW1BLK 69
BEAM Wall mountValge BMWMWW1 69
ARC Wallmount ARCWMWW1BLK 89
ONE Wall mountMust (tükk) SS1WMWW1BLK 69
ONE Wall mountValge (tükk) SS1WMWW1 69
ONE Wall mountMust (paar) S1WMPWW1BLK 119
ONE Wall mountValge (paar) S1WMPWW1 119
ONE Shelf Must (tükk) S1SHFWW1BLK 69
ONE Shelf Valge (tükk) S1SHFWW1 69
ONE Stands Must (paar) SS1FSWW1BLK 279
ONE Stands Valge (paar) SS1FSWW1 279
ROAM Wireless Charger Valge RMWCHEU1 49
ROAM Wireless Charger Must RMWCHEU1BLK   49
ERA 100 Stand Valge (tükk)   159
ERA 100 Stand Must (tükk)   159
ERA 100 Stands Valge (paar)   299
ERA 100 Stands Must (paar)   299
ERA 300 Stand Valge (tükk)   169
ERA 300 Stand Must (tükk)   169
ERA 300 Stands Valge (paar)   299
ERA 300 Stands Must (paar)   299
ERA 100 Wall mount Valge (tükk)   79
ERA 100 Wall mount Must (tükk)   79
ERA 100 Wall mount Valge (paar)   139
ERA 100 Wall mount Must (paar)   139
ERA 300 Wall mount Valge (tükk)   89
ERA 300 Wall mount Must (tükk)   89
ERA 300 Wall mount Valge (paar)     149
ERA 300 Wall mount Must (paar)   149

 

 

Sonos by Sonance väli- ja integreeritavate kõlarite ja Flexson erinevate kinnituste ja jalgade kohta küsige pakkumist!

 

Tasuta tarkvara (App) Sonos seadmete juhtimiseks:
Sonos Controller for Android LINK
Sonos Play:5Sonos Controller for iPhone/iPod LINK
Sonos Controller for iPad LINK

Lisainfo: Sonose koduleht 

 

Sonos toodete ja tarkvara kasutusjuhend on leitav aadressilt https://www.sonos.com/support/en-us/sonos-user-guide/index.html

Pikem artikkel, kus on lahatud Sonos ARC (ja ka Beam) ühendusvõimalusi telerite ja projektoritega, millel  puudub eARC (või ARC) liides:
"How to use the Sonos Arc on a TV without eARC (and get Dolby Atmos)": https://www.trustedreviews.com/how-to/hdmi-earc-sonos-arc-4035031

 
2020 aasta juuni alguses on Sonosel välja tulemas suur tarkvarauuendus nimega Sonos S2. See ei sobi mitmete päris vanade Sonos toodetega nagu Zone ja Gen 1 nime sisaldavate mudelitega. Kuna uus ja vana tarkvara omavahel koos ei tööta siis ühes süsteemis koos neid tooteid enam kasutada ei saa (küll on aga võimalik vanu tooteid eraldi edasi kasutada).
Täpsem info: https://support.sonos.com/s/article/4786?language=en_US

 NB! Meilt saab ka seina- ja laekinnitusi ning jalgu eri Sonos kõlaritele firmalt Flexson
Lisainfo: https://www.flexson.com/