Tootjad / Hinnad

Sonos juhtmevabad nutikõlarid, soundbarid, striimivad võimendid jm. Nüüd ka uued 2020 aasta uudistooted Arc, Five ja SUB Gen 3

Sonos multiruum-lahenduste - striimerite ja juhtmevabade kõlarite hinnakiri seisuga 06.06.2020
Lisainfo: tootja kodulehekülg
                             Gold Christmas Retail Leaderboard-7

 

 

 

Sonos

 

Uued tooted aastal 2017-2019:


One - Play:1 edasiarendus, peamiseks erinevuseks lisandunud Alexa hääljuhtimine ja Airplay 2 tugi.
Lisainfo:  https://www.sonos.com/en/shop/one.html

Beam - kompaknte nuti-soundbar nii teleri heli parendamiseks kui ka muusika kuulamiseks. Beam on hääljuhitav Alexa, Siri ja 2019 aasta alguses saabuva tarkvarauuenduse järel ka Google Assistantiga, toetab Airplay 2-e, ühendatakse teleriga HDMI-ga, Play:1 või One ja SUB-i lisamisega saab sellest kokku panna 5.1 komplekti. Beam on saadaval kahes viimistluses: must ja valge.
Lisainfo:  https://blog.sonos.com/en-gb/sonos-beam/ ja https://www.sonos.com/en/shop/beam.html

AMP - 2019 aasta alguses müügile jõudnud Connect:AMP-i edasiarendus - madalam (paremini räkitav), võimsam (2x125W) ja sobib nii ka korraga 4 kõlari võimendamiseks, toetab Airplay 2-e, omab HDMI ARC sisendit ja subwoofriväljundit, toetab One, One SL ja Play:1 baasil tagakõlarite kasutamist ja virtuaalset keskkõlari funktsiooni.
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/amp.html
Võrdlus Connect:AMP vs AMP: https://www.audioadvice.com/content/new-sonos-amp-vs-connectamp/
sonos one sl ja Play:1 võrdlus
ONE Gen2
- uuendatud versioon One kõlarist. Välimuses, helis ja funktsionaalsuses on kõik nagu ennegi aga sisemuses väikeseid muudatusi siiski on: protsessor on kiirem, mälu on rohkem ja eri seadmete omavahelise suhtluse parandamiseks on toetatud ka Bluetooth Low Energy protokoll (mingit üle Bluetoothi muusika striimimist aga ei toetata!). Müügil on One Gen 2 alates 2019 aasta maist.

Sonos MOVE - kauaoodatud akuga ja Bluetoothi toega Sonos kõlar. IP56 klassi ilmastikukindlus; kuni 10 tundi kestev aku; USB-C laadimispesa ja laua peale käiv laadimisdokk/kõlarialus; tugev, kukkumisi , UV-kiirgust, sademeid jms välja kannatama loodud korpus, tagaküljel asetsev "sang", Auto TruPlay automaathäälestus
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/move.html

Sonos One SL - One disaini, omadustega ja heliga kõlar, millel ainsa erinevusena puuduvad mikrofonid hääljuhtimise jaoks ja mis hakkab asendama Play:1 kõlarit. Mõeldud näiteks ruumidesse, kus hääljuhtimist ei vajata (näiteks avalikud ruumid) või lisana lahendustesse, kus hääljuhtimist võimaldav seade juba olemas (näiteks tagakõlariteks Beam-i juurde).

Sonos Port: uus striimer, mis hakkab asendama Connect-i. Välimuselt on see nüüd sarnane uuele AMP-ile, sisemuses toimunud muudatustest tasub välja tuua lisandunud Airplay 2 toe, hääljuhtimise ja 12V trigeri lisandumise

sonos one control beam white sonosamp 

 

Uued tooted 2020

Sonos Five: Play:5 (Gen 2) asendus. Uuendatud on protsessor ja lisatud mälu, välimuse osas on valge mudel nüüd üleni valge ja must mudel üleni must ja need must ja valge ei ole enam läikivad vaid matid.
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/five.html

Sonos SUB (Gen 3) - SUB (Gen 2) asendus. Nagu ka Five puhul on muudatused väikesed - kiirem protsessor ja rohkem mälu, kasutatav viimistlus ei ole enam läikiv.
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/sub-white.html

Sonos Arc: Playbari ja Playbase asendus. Siin on tegu juba täiesti uue tootega. Varasema optilise sisendi asemel ühendatakse see soundbar teleriga ajale kohaselt (eARC toega) HDMI ühendust kasutades, tänu sellele mängib Arc maha ka Dolby Digital Plus ja Dolby TrueHD heliformaate. Dolby Atmos-e jaoks on sel soundbaril 2 ülespoole suunatud kõlarielementi (ehk kasutatakse laepõrgatust). Olemas on nüüd ka tugi hääljuhtimisele (Amazon Alexa ja Google Assistant) ja Airplay 2-le. Kokku on soundbaris 11 kõlarielementi (8 woofrit ja 3 tweeterit) ja 11 D-klassi võimendit, häälestuseks on Trueplay. Seinale kinnitamiseks saab lisana tellida vastava kinnituse. Välimuse osas tasub ära märkida, et nüüd on valikus ka valge viimistlus ja seda, et võrreldes Playbariga on uus mudel oluliselt saledam ja ka veidi pikem, mis teeb selle visuaalselt sobivamaks suuremate telerite jaoks. Komplektis on lisaks HDMI kaablile kaasas ka üleminek optiliselt HDMI peale niiet ka vanemate telerite omanikud saavad seda kasutada aga Dolby Atmos tuleb siis küll ära unustada. 
Tagakõlariteks sobivad Arc-i juurde One, One SL ja Five paarid, subwoofriks nii Gen 2 kui ka Gen 3 SUB
Lisainfo: https://www.sonos.com/en/shop/arc.html

 

ValiHeli salongis on tutvumiseks väljas Järgmised Sonos tooted:
One, One SL, Play:1, Play:3, Play:5 G2 kõlarid, Connect: Amp, Beam soundbar, Move Bluetooth kõlar.
Septembri jooksul avame spetsiaalse Sonose kodukinotoa, kus saavad väljas olema ka ARC ja SUB koos tagakõlaritega.


Reeglina on kõik allolevad tooted meil ka laos.
Erandiks on uus SUB (gen 3) , mille varude täiendus on saabumas alles augusti lõpus.

 

Hinnakiri

 

Beam  hind 439 €
Sonos Playbar  tootmine lõpetatud
Sonos Playbase  tootmine lõpetatud
Sonos Arc  hind 895 €  UUS!
Sonos SUB (Gen 2)  tootmine lõpetatud
Sonos SUB (Gen 3)  hind: 795€  UUS!

Five  hind 575€   UUS!
Play:5 (Gen 2)  hind: 545 €  (viimased eksemplarid!)
Play:3  hind: 345 € (viimane valge eksemplar!)
Play:1  hind: 179 € (viimased eksemplarid!)
One SL  hind: 195 €
One  hind: 219 €  
Move  hind: 399€  379 €

Sonos Bridge  tootmine lõpetatud
Sonos Boost  hind: 115 €
Connect:Amp  hind: 575 € (viimane eksemplar!)
AMP  hind 689 €
Connect  hind: 390 €  (viimane eksemplar!)
Port  hind: 429 €

Sonos by Sonance väli- ja integreeritavate kõlarite kohta küsige pakkumist!

 

Tasuta tarkvara (App) Sonos seadmete juhtimiseks:
Sonos Controller for Android LINK
Sonos Play:5Sonos Controller for iPhone/iPod LINK
Sonos Controller for iPad LINK

Lisainfo: Sonose koduleht 

 

Sonos toodete ja tarkvara kasutusjuhend on leitav aadressilt https://www.sonos.com/support/en-us/sonos-user-guide/index.html

Pikem artikkel, kus on lahatud Sonos ARC (ja ka Beam) ühendusvõimalusi telerite ja projektoritega, millel  puudub eARC (või ARC) liides:
"How to use the Sonos Arc on a TV without eARC (and get Dolby Atmos)": https://www.trustedreviews.com/how-to/hdmi-earc-sonos-arc-4035031

 
2020 aasta juuni alguses on Sonosel välja tulemas suur tarkvarauuendus nimega Sonos S2. See ei sobi mitmete päris vanade Sonos toodetega nagu Zone ja Gen 1 nime sisaldavate mudelitega. Kuna uus ja vana tarkvara omavahel koos ei tööta siis ühes süsteemis koos neid tooteid enam kasutada ei saa (küll on aga võimalik vanu tooteid eraldi edasi kasutada).
Täpsem info: https://support.sonos.com/s/article/4786?language=en_US

 NB! Meilt saab ka seina- ja laekinnitusi ning jalgu eri Sonos kõlaritele firmalt Flexson
Lisainfo: https://www.flexson.com/