ValiHeli.ee - parim helitehnika sinu koju!

Arhiiv: Spotify on nüüd ametlikult Eestis! Milliste seadmetega seda kasutada saab?

spotify-logoJuba mitu aastat USA-s, Euroopas ning ka meie lähiriikides Soomes ja Rootsis laineid löönud muusikakuulamisteenus Spotify töötab alates 16-st aprillist 2013 ametlikult ka Eesti pinnal. Anname alljärgnevalt kiire ülevaate teenusest, selle kasutamisest ja võimalustest Spotify pakutavat kvaliteetset muusikat ka läbi korraliku helitehnika kuulata.

 

Hetkel juba üle 20 miljonit lugu sisaldav ja iga päeva umbes 20 tuhat uut lugu lisav Spotify nime kandev muusika striimimis-/voogedastus-teenus oli oma algus-aegadel kasutatav ainult läbi allalaetava tarkvara PC ja Mac arvutitel, ent peagi lisandusid ka Appid mobiiltelefonidele ja 2012 aastal tulid välja ka esimesed kodukinoressiiverid ja muud päris helitehnika seadmed, millel oli Spotify otse kasutamise võimalus sisse ehitatud või millele selle sai tasuta tarkvarauuenduse kaudu lisada. Peamiselt olid nendeks kodukinoressiiverid ent nüüd 2013 aastal on see võimalus lisandumas järjest laiemale ringile seadmetele.

denon-spotify

Järjest laienev on ka Spotify geograafiline levik - algselt Skandinaaviat, USA-d ja suuremaid Euroopa riike hõlmanud ja IP-aadressi põhisel kontrollil mujal selle kasutamist välistanud teenus on hetkeseisuga kasutav juba üle 20-s riigis.

Spotify kasutamiseks on loodud 3 paketti. Esimene, kõige lihtsam, on tasuta, ent siis peab arvestama lugude vahele pikitud reklaamidega (ja neid näitab siis ka Spotify tarkvara oma aknas). Ilma reklaamideta Unlimited-pakett maksab 3,49€ kuus. Spotify Premium nime kandev pakett maksab kuus 6,99€ ent pakub ka palju lisavõimalusi: näiteks kasutada teenust mobiiltelefonidelt, nutiseadmetelt ja ka muudelt seadmetelet peale arvuti, lisaks võimalust salvestada oma lemmiklugusid kuulamiseks Offline-reziimis ehk ilma vajaduseta omada internetiühendust. Ka annab Premium pakett võimaluse striimida muusikat kvaliteetsemalt - tavapaketi ~160 kbps asemel kasutatakse siis ~320 kbps Ogg Vorbis formaadis andmevoogu. Õnneks on võimalik Premium paketti ka 30 päeva jooksul tasuta proovida.

Pikemalt räägib Spotify tarkvara omadustest ja kasutamisest Digitarga artikkel:   http://www.digitark.ee/spotify-mis-see-on-ja-miks-koik-sellest-raagivad/


ceol piccolo spotifyPremium konto omanikud saavad Spotify ilma lisaseadmeteta kasutusele võtta ka real viimastel aastatel toodetud Hi-Fi ja kodukinoseadmetel:

Denoni seadmetest on Spotify toetatud 2012 aasta ressiiverite mudelitel AVR-2113, AVR-2313, AVR-3313 ja AVR-4520 ja juba müügis olevatel 2013 aasta mudelitel AVR-X1000, AVR-X2000 ning maikuu lõpupoole meile jõudvatel AVR-X3000 ja AVR-X4000. Lisaks on sama võimalus uutel muusikakeskustel Ceol ja Ceol Piccolo.
Lisainfo: http://www.denon.eu/spotify/


Sel suvel annab Denon Ceol Piccolo muusikakeskuse ostjale kauba peale 3-kuulise Spotify Premium konto voucheri, millega saad Spotify kõiki võimalusi tasuta kasutada.


 


maranatzsr7007 spotifyMarantzi toodetest on Spotify klient sisse ehitatud järgmistele: kodukinoressiiveritele NR1603,SR5007, SR6007, SR7007, lisaks AV7701 ja AV8801 AV-eelvõimenditele, NA-11S1 striimerile ja uutele 2013 aasta kodukinoressiivereite mudelitele NR1504 ja NR1604, SR5008, SR6008 ja SR7008.
onkyo-tx-nr609-spotify
spotify-onkyo

 

 


Kõige suurema valikuga Spotify toega seadmeid pakub aga Onkyo - toetatud on kõik 2011-2013 mudeliaasta võrgufunktsionaalsusega ressiiverid, sealhulgas ka näiteks TX-8050 stereoressiiver, mõned kodukinokomplektid, T-4070 Network Tuner (millel lisaks ka Airplay) ja CS-N755 Hi-Fi muusikakeskus. Täisnimekirja neist Onkyo toodetest leiate aadressilt http://www.eu.onkyo.com/en/spotify-and-onkyo-50268.htmlUuendus 18.04.2013
lg spotify Spotify saab olema toetatud ka real uutel aprillis-mais müügile jõudvatel 2013 mudeliaasta LG kodukinoseadmetel - kodukinokeskustel ja Blu-ray mängijatel:
LG BH9430PW, LG BH7530TW, LG BH7430P, LG BH7130C, LG BH6730S, LG BH6430P, LG BH6230S, LG BP730, LG BP630, LG BP530R.
Kõik ülaltoodud mudelid meie turule ilmselt ei jõua aga kindlad tulijad on näiteks LG kodukinokeskuste tippmudel 9.1 kanali toega BH9430PW, mis kasutab Bowers&Wilkinsi toodangust tuntud aramiidkiust ehk Kevlarist kollaseid kõlarielemente ja BP730 3D Blu-Ray mängija, millel sisseehitatud Smart-funktsionaalsus, NFC tugi ja kaasas LG Magic Remote. Hetkel on ebakindel Spotify toe tekkimine LG nutiteleritesse; aga kuna analoogne muusika voogedastusteenus Deezer on uutel telerimudelitel juba toetatud, siis pole ka Spotify lisandumine üldse välistatud.
Lisainfo: lgblog.ee
 

Küll on aga Spotify App saadaval Samsungi nutiteleritele. 2013 aasta aprilli seisuga on toetatud küll vaid 2012 mudeliaasta E7000, E8000 and E9000 seeriad aga kindlasti tuleb see võimalus lähiajal ka enamusele 2013 aasta mudelitele.
 

Teleritega seoses tasub ära märkida ka meediamängijad - neist on Spotify hetkel integreeritud Western Digital-i ka Eestis väga populaarsetele WD TV Live ja WD TV Live Hub mudelitele.


sonos-spotifyJa veel ühe tootjana on Spotify toetatud ka Sonose juhtmevabadel kõlaritel. Selleks tuleb minna juhtimiseks kasutatava seadme Music Services menüüsse ja otsida sealt Spotify üles ning siis aktiveerida.
Lisainfo: Sonose toe lehekülg

Kui juhtute olema mõne eelpoolnimetatud toote õnnelik omanik aga Spotify leidmine seadme menüüdest kuidagi ei õnnestu, siis esimese asjana soovitame kontrollida, kas seadmel on peal viimane tarkvarauuendus - paljudel neist nimelt lisandus Spotify tugi alles hiljem peale tootmisse minemist välja antud tarkvaralise värskenduse läbi.


Ja kui teil Spotify helivoo korralike võimendite/ressiiverite ja kõlarite kaudu maha mängimiseks eelpoolmainitud seadmeid (hetkel) olema ei juhtu, siis on ka alternatiive:


Kuna Apple'i nutitelefonidele ja tabletitele mõeldud Spotify klient on varustatud ka Airplay toega, siis on alati võimalus kasutada viimast tehnoloogiat, et Spotify helivoog korralike võimendite ja kõlarite kaudu maha mängitud saaks. See võimaldab siis Spotify jaoks kasutada ka Yamaha ja Pioneeri 2012-2013 aasta võrgufunktsionaalsusega AV-ressiivereid. Samuti on sel moel Spotify kasutatav ka real iPod dokkidel, millel olemas Airplay funktsionaalsus, nagu näiteks Bowers&Wilkinsi suurepärased "juhtmeta kõlarid" Zeppelin Air, A5 ja A7. Ilma Airplay-ta dokkide puhul tuleb leppida olukorraga, kus nutiseade peab muusika mahamängimisel füüsiliselt dokis asuma.
rpac-laptop
Ja kui olete ikkagi arvutiga seotud, siis mõelge kindlasti korraliku välise USB-DAC-i soetamisele. Sellega saate muusika bitid-baidid arvutitesse sisse ehitatud reeglina väga kehva kvaliteediga helikaartidest (millel reeglina on LINE-OUT asemel ainult kõrvaklapiliides) mööda juhitud ja seeläbi originaalile kordades lähedasemana järgmistesse heliseadmetesse suunata. Sellised USB-DAC-id ei maksa kusjuures hingehinda: Fiio E07K, E10 jt. hinnad jäävad alla 100€; parema kvaliteediga tooted, näiteks Arcam-i rPAC maksavad 200€ ja veidi üle.