ValiHeli.ee - parim helitehnika sinu koju!

Arhiveeritud toode: Bowers&Wilkins C5 - parimad iPhone'i /iPodi kõrvaklapid, mis teevad suurepärast heli ja püsivad kõrvas ka sportides!

B&W C5B&W aastakümnete pikkune kogemus tippkvaliteediga kõlarite valmistamisel vormus sel aastal uude vormi - nende esimestesse kõrvasisestesse kõrvaklappidesse. Juba aasta varem ilmavalgust näinud tavalised kõrvaklapid B&W P5, mis sel aastal EISA parimate kõrvaklappde auhinna väärilisteks tunnistati, said endale väikevenna, millesuguseid varem pole nähtud: Bowers&Wilkins C5.


B&W C5B&W ei ole oma missioonist teha tooteid, mis edastaksid võimalikult loomutruud ja realistlikku heli, ka nende kõrvasiseste klappide puhul kõrvale kaldunud. Selleks eesmärgi saavutamiseks võeti kasutusele mitmeid uusi ja huvitavaid tehnoloogiaid:

Secure Loop design tähendab, et klapid kinnituvad kõrva külge reguleeritavate aasade abil kõrvalesta siseküljelt saades tuge kõrvalesta anitheeliksi „seintelt". Tootja sõnul tähendab see seda, et klappide kõrvas püsimiseks ei pea enam neid sügavale kuulmekäiku suruma vaid klapid asetatakse kuulmekäigu ette ja pehmendatud aasa abil reguleeritakse kinnitus just kõrvale sobivaks. Tagamaks klappide paremat tasakaalu sisekõrva poole vältimaks nende sealt välja vajumist, kasutatakse neis volframit, kui eriti suure erikaaluga metalli. Tänu nii heale kõrva sobivusele suudavad need klapid väga hästi isoleerida välist müra ent tagavad siiski piisava turvalisuse väliskeskkonnas viibides.

Micro Porous Filter – ruumilise heli tekitamiseks vajavad kõlarid enda ümber ruumi, kõrvasiseste klappide puhul on ruumiga aga iseenesestmõistetavalt kitsas. B&W on lahendanud selle probleemi kasutades klappides sadu imeväikseid teraskuulikesi, mis heli hajutavad ja osa helist ka väljapoole lasevad tekitades sedasi avatud ruumile omase helipildi.

Tähelepanu on pööratud ka mitmetele muudele kõrvaklappide tavalistele kitsaskohtadele. Näiteks signaalikaabel tehti võimalikult elastne vältimaks selle krussi- ja sõlmeminekut kasutamisel. Sellesse kaunilt läbikumavasse juhtmesse on integreeritud ka kaugjuhtimispult iPhone® ja iPod® seadmetele koos mikrofoniga, võimaldades nende klappide abil muusikat seadistada ja ka telefonikõnesid teha.

Tehnilised omadused:
Secure Loop design
Micro Porous Filter
Neodymium magnets
CCAW coil
Ultra light 9um thick diaphragm
Läbipaistvas ümbrises OFC (hapnikuvabast vasest) kaabel
iPhone'iga kokkusobiv kaugjuhtimine
Elemendid: 2x Ø9mm
Takistus: 32 oomi
Sagedusala: 10Hz to 20kHz
harmoonilisi häireid (THD): <1%
Tundlikkus: 118dB/V @ 1kHz
Liides: 3.5mm stereo mini jack
Kaabli pikkus: 1.2m
Kaal: 20 gr
Viimistlus: Läikiv must
b&W C5 remotePakendis: kõrvaklapid, neljad silikoonotsad, 2 adapterit, kandekott


Hind: 179€
Saadavus: salongis kuulatavad ja ostetavad

B&W C5 omadustest saate parema ülevaate B&W tootelehelt

Testide tulemused:
Digi, oktoober 2011: 5 tärni - lõpuks ometi väga he aheliga kõrvaklapid, mid aon lihtne kõrva panna ja mis ei tekita tänaval astudes kõrvadesse kõmisevaid põntsatusi. LINK
PCMag: august 2011: 4,5/5, very good - Excellent audio quality. Rich bass response. Innovative design provides secure fit. Built-in iPhone/iPod/iPad controls. Well protected, sturdy cable. LINK
AreaDVD: september 2011: First class! Spacious and clear sound, Excellent bass response, Convincing vocal presentation, Excellent coarse and fine dynamics, Exceptional comfort. LINK
AVmagazin: The sound quality of the C5 sets a new standard in this price range. LINK
iLounge: Highly recommended! LINK

B&W C5  B&W C5B&W C5